Skocz do zawartości

[e39] 530d Migająca kontrolka obok przebiegu


k.janiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie dotyczące migającej kontrolki po prawj stronie tuż obok przebiegu auta. Wygląda jak kropka na końcu zdania i zaczyna pulsować w momencie włączenia zapłonu. Na komputerze wyświetlił jeden błąd: 3505 (świece żarowe). Czy to może być związane z tym błędem? A może chodzi o niezgodność przebiegu z jakimś modułem LCM? Słyszałem, że w BMW przebieg jest liczony w dwóch miejscach i w momencie "przekręcenia licznika" wyświetli, że jest niezgodność. U mnie na pewno był kręcony. Tylko, czy w tych starszych też to występowało? Z samochodem nic się nie dzieje, wszystko śmiga jak trzeba - ale migająca kontrolka trochę mnie zastanawia. Auto: e39 1999 rok 530d 184KM przebieg ponad 300 000km.

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!

Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropka owa to tzw. 'manipulation point' i pojawia się po wymianie modułu LCM lub licznika. Przyczyną jest rozbieżność między stanem przebiegu i numerem VIN zakodowanym w obu elementach po wymianie jednego z nich. Po ponownym zakodowaniu kropka znika.

Rozbiezność może oczywiście pojawić się z przyczyn podanych przez Ciebie, czyli nieudolnego kręcenia licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystkie testy OBD i kropka przestała migać. Zdaje się, że test 21 zresetował tą informację, choć nie jestem pewien.
Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.