Skocz do zawartości

PROSBA 320D E46


chrisd

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się do zakupu BMW 320D E46 z 1999

prosze o szczere informacje na co mam zwrócic uwage przy zakupie auto ma 120 tys km,ile kosztuja podstawowe części do tego auta (paski napinacze,świece żarowe ,wtryski, elementy zawieszenia które zużywaja sie najszybciej,) jakie są realne osiagi auta choszi mi głownie o zuzycie paliwa w róznych warunkach.

jeśli ktos z Was poświęci mi chwile czasu i w miarę możliwości szczerze spróbuje rozwiac moje moje wątpliwości będę dozgonnie wdzięczny

pozdrawiam

krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Autko bardzo udane, jeździ niczego sobie. 120 tyś dla tego diesla to dopiero rozgrzewka. Zadbane silniki 320d kręcą do bańki kilometrów, więc spoko. Cena filtra powietrza to wydatek okolo 90zl, paliwa 65zl, filtra kabinowego klimy okolo 100zl wiec luz. Przy zakupie zwróc uwagę na podwozie, miskę olejową i pas przodu, musowo podjedz na stacje diagnostyczną niech sprawdzą Ci zbieżność. Napisz skąd jesteś to może Ci pomogę.

Jeśli chodzi o spalanie to maleje wraz ze wzrastającą prędkością jazdy. Na trasie na włączonym tempomacie nie przekroczy Ci 6l /100km, cykl miejski to maksymalnie 7,2 l/100km.

Pozdrawiam

Żyj z pasją !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jesli chodzi o koszty utrzymania i czesci, to ci nie pomoge, bo auto mam dosyc nowe. te 320d z 1999 ma silnik 140 czy 150 konny? znam silniki 150 konne i sa naprawde bardzo fajne. Przyspieszenie jest ok (moze nie takie rewelacyjne jak niektore benzynowe silniki), ale jesli chodzi o elastycznosc, to jest porownywalna do 325 (lub nawet troche lepsza), wiec dla mnie bomba.

Co do spalania, to w moim aucie srednio wychodzi ok 6.5l/100km. W miesice 7.5- 8.0 litrow (jezdze dosys ostro, wiec moze dlatego). A na trasie, tez przy ostrej jezdzie (i duzej ilosci wyprzedzania)tez pali ok. 7l.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam pewną informację dotyczącą 320d, która może być przydatna dla wszystkich. Chodzi mi o przepływomierz. Jeżeli wasze 320d ciągnie gorzej niż powinno- szczególnie czuć to przy 4 osobach na pokładzie to może być wina przepływomierza. Moje 320d wymagało tego przy przebiegu ok.90 tys.km. Po wymianie przepływomierza i przeprogramowaniu komputera miałem wrażenie, że jadę 330d.

Co do spalania, to średnio pali mi ok.6,5, przy 100km/h ok 5,0 , a w mieście ok.7,0. 320d to bardzo fajny samochód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, ja na lato też planuje rozejrzeć sie za 320d. Prawdopodobnie wystarczy mi ojro na model 98-99. I chciałem zapytać czy auta z początku produkcji maja jakieś wady, poprawione w późniejszych latach?

Innymi słowy czy opłaca sie kupić dobrze wyposażone auto z pierwszego wypustu?

Spalanie, o którym mówicie, brzmi bardzo zachęcająco, ale czy ktoś możę wie jak wygląda spożycie z automatem? I jak te silniczki (mowa o 136-konnych) znoszą cziptuning? Można wycisnąć ok 160km, ale jak wtedy wygląda spalanie? Chodzi mi konkretnie o ten silniczek :)

 

Dzieki za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja na lato też planuje rozejrzeć sie za 320d. Prawdopodobnie wystarczy mi ojro na model 98-99. I chciałem zapytać czy auta z początku produkcji maja jakieś wady, poprawione w późniejszych latach?

 

Z tego co wiadomo z plotek (nie sprawdzilem sam na sobie) i wypowiedzi innych urzytkownikow to w wersji 136 konnej lubi popsuc sie rozdzielacz pompy wtryskowej. Podobno wade te usuneli w 2000roku (caly czas 136koni). Skoleii w silniku 150KM podobno turbina szybko siada. Na ile jest to prawda musisz ocenic sam. IMO Zalezy jak sie auto traktuje

 

Spalanie, o którym mówicie, brzmi bardzo zachęcająco, ale czy ktoś możę wie jak wygląda spożycie z automatem?

 

Ogolnie automaty palą wiecej, nawet w dieslu. Uwzglednij tez to ze 136 koni w tej budzie to nie rewelacja, a automat... no sam wiesz

 

I jak te silniczki (mowa o 136-konnych) znoszą cziptuning? Można wycisnąć ok 160km, ale jak wtedy wygląda spalanie? Chodzi mi konkretnie o ten silniczek :)

 

O tym tez mozna na tym forum poczytac, bo duzo zostalo juz powiedziane. Ogolne wnioski sa takie, ze chiptuning zwiazany jest ze zwiekszeniem dawki paliwa i doladowania powietrzem silnika (nawet gdzies czytalem jakiego rzedu sa to przyrosty). Jak by na to nie patrzeć cześci silnika są wowczas bardziej wysilone i wymaga sie od nich wiecej. Mozesz wierzyc tunerą albo fabryce - wybieraj

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.