Skocz do zawartości

Jaki termostat do e36 2.0 rok 91


BlackKris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, gdzie nie pójdę do sklepu to mi mówią że do tego modelu z tym silnikiem i z tego roku to jest kilka termostatów i sami nie wiedzą jaki powinien być. Dodam że jak ją kupiłem już nie było termostatu, swobodny przepływ cieczy, silnik nie łapie optymalnej temperatury i więcej spala, zwłaszcza teraz zimą, no i z ogrzewaniem to też lipa :( Czy wie ktoś może jaki tam powinien być termostat?? To jest BMW e36 320i 91r. sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jesteś pewien na 100%??

Teraz znalazłem w książce Sam narawiam BMW serii 3 autor pisze że w 2.0 temperatura otwarcia termostatu to 80 C. I w końcu nie wiem?????

Z tego co tam wyczytałem to 95 C jest dla 318ti i 318is. Z 92 C się nie spotkałem...Ktoś wie to na 100%??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do mojego m50 założyłem miesiąc temu verneta i jestem zadowolony, a wcześniej miałem wahlera i się zepsuł a temp to 88 stopni tyle jest napisane na wahlerze. Jeśli chcesz to podam Ci numer katalogowy verneta do mnie pasował. A z tego co wiem to brak termostatu to nic dobrego... Zwłaszcza w bmw, miałem taki przypadek. Koleś wyjął termostat żeby się takie ciśninie duże nie robiło bo uszczelka była pod głowicą walnięta i tak sprzedał auto a nowy właściciel miał niespodziane, przyjechał na wymianę termostatu a pojechał za dwa dni z dużą fakturą... :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romku :) To co piszesz dużo mi wyjaśniło:) Jak możesz to podeślij mi numer katalogowy tego termostatu, jak do Twojej Bumi pasuje to i pewnie do mojej także :) A tak na marginesie jakby u mnie było to samo co opisałeś w poście to ile kosztuje taka wymiana uszczelki pod głowicą tak mniej więcej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer verneta to: th511188j jeśli się nie mylę, chyba tak miałem na opakowaniu. W silnikach z 6 garami to masz za samą wymianę uszczelki 400-600zł plus planowanie głowicy 50-100, do tego uszczelki jeszcze: głowicy, kolektorów,pokrywy zaworów płyn chłodniczy, ewentualnie jakbyś jeszcze olej wymieniał to olej i filtr. Może jeszcze coś dojść typu świece, właśnie termostat i tak dalej, ciężko jednoznacznie określić. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.