Skocz do zawartości

BMW 530D wskazowka paliwa


hajpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam BMW E-39 530D kiedys juz pytalem o to ktos cos odpisal ale nie zrozumialem tego.Chodzi o to ze kiedy mam pelny bak rpaliwa to wskazowka pokazuje mi 50 czyli polowe,a na navigacji 999 na ekranie navigacji tez pokazuje stan baku.Nie wiem czy to plywak czy czujnik?????Z gory dzieki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia wiem tylko tyle ze jak zaleje do pelna to wskazowka jest na 50 nigdzie z tym nie bylem sam poprostu chce dojsc co jest z tym

 

a jak od pełnego baku przejedziesz 100 km to co się dzieje ze wskazówką? zejdzie z 50 w dół o te kilka litrów czy zostanie dalej na 50? w tym drugim przypadku znaczylo by to, że komputer wie ile jest paliwa, tylko mechanicznie wskazówka nie jest w stanie pokazać więcej niż 50 (coś ją blokuje albo się zacięło). W pierwszym przypadku to jakies kompletne dziwactwo by bylo - może nieskalibrowana wskazówka (zamiast od 0 do 70 pracuje w przedziale od -20 do 50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opada w dol od 50 czasami sie zawiesza ostatnio odpalilem rezerwa sie zaswiecila a jest wiecej niz pol baku paliwa wylaczylem silnik i odpalilem i ruszyla sie skazowka.na monitorze tez sie czasami wiesza.Pelny bak pokazuje 999 do 500 to jeszcze w miare pokazuje,a od 500 w dol wiesza sie raz wiecej raz mniej pokazuje.Podam moj nr gg moze ktos mi poda nr tel to zadzwonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opada w dol od 50 czasami sie zawiesza ostatnio odpalilem rezerwa sie zaswiecila a jest wiecej niz pol baku paliwa wylaczylem silnik i odpalilem i ruszyla sie skazowka.na monitorze tez sie czasami wiesza.Pelny bak pokazuje 999 do 500 to jeszcze w miare pokazuje,a od 500 w dol wiesza sie raz wiecej raz mniej pokazuje.Podam moj nr gg moze ktos mi poda nr tel to zadzwonie.

 

Czy robiłeś test zegarow - od tego zacznij, raz mówisz o wskazówce paliwa raz o zasiegu z komputera ciężko zrozumieć o co ci chodzi - orientacyjny zasięg to rzecz wzgledna - komputer przelicza to uwzgledniając wiele czynników , jak odpalisz i ruszysz na zimnym silniku to zasięg spada a jak go rozgrzejesz i jedziesz ekonomicznie to zasięg wzrasta, jest też duża zależnośc od stylu jazdy więc komputer nie może pokazywać Ci stale podobnego zasięgu.

Mało tego zauważyłem że wskaźnik poziomu paliwa też ma lekkie odchyły i nie pokazuje faktycznego stanu paliwa bo przy zimnym silniku zawsze troszkę zaniża tak jakby chciał nas ostrzec że przy takich warunkach jakie zastał w danej chwili mamy mniej paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.