Skocz do zawartości

[E46] automatycznie ogrzewanie szyby


botr

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś pomysł jak wyłączyć w NCS , INPie lub gdzie indziej automatyczne grzanie tylniej szyby jezeli temperatura jest niższa od 0'C.

Denerwuje mnie to gdy wyjeżdżam z garażu i jadę do pracy , szyb nie mam zamarzniętych a jak tylko czujnik wyczuje temperaturę poniżej zera to włącza mi ogrzewanie . Dodatkowo ogrzewanie gdy chodzi zakłóca mi nie które stacje radiowe więc dodatkowa denerwuje mnie gdy chodzi . Chciałbym sam decydować kiedy powinno być włączone

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mógłby ktoś napisać krok po kroku jak zmienić temperaturę przy której ma się załączać automatyczne podgrzewanie szyby jeżeli da się, albo całkiem wyłączyć tą funkcję w NCS Expert albo INPA. Kolega tomaszf napisał:

CKM ... automatic heated rear window
ale nie mogę tego znaleźć, i niebardzo potrafie posługiwać się INPA :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INPA tego nie zrobi. NCS albo DIS. W DISie tak jak pisał kolega tomaszf: ustawienia Car Memory, Heating/air conditioning/ventilation i funkcja Automatic heated rear window.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje NCS, DISa nie mam

lub w ncs przy kodowaniu po fsw opcja HHS_AUTOMATIK spadź czy nie masz tu active

tylko jeszcze nie wiem w którym module tę opcję znajdę. Możesz napisać jeszcze czy przez NCS można ustalić temperaturę przy której ma się załączyć ogrzewanie, czy tylko włączyć i wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Powrót zimy i wracam z tym problem z nadzieją, że tym razem ktoś mi pomoże. Znalazłem wpis HHS_AUTOMATIK w module ABG, ale akurat w tym module kiedy dochodzę do momentu wyboru Basic Functions i następnie "coapireadsggetfswpsw" wyskakuje błąd:

 

http://img266.imageshack.us/img266/2629/abgu.jpg

 

Jednak mimo błędu tworzą się pliki w katalogu WORK i plik FSW_PSW.TRC

Ale o dziwo mam na:

HHS_AUTOMATIK

nicht_aktiv

a szyba grzeje.

Co robię źle, czy tę opcję powinienem szukać w innym module? jakim?

Dodam jeszcze, że powyższy błąd nie pojawia się jak z czytuję np. LWS i GM5

I jeszcze jedno odnośnie:

lub w ncs przy kodowaniu po fsw opcja HHS_AUTOMATIK spadź czy nie masz tu active

co oznacza "przy kodowaniu po fsw"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego a daty produkcji tych modułow pasują do wieku auta?

 

Miałem taki błąd przy prupach aktywacji świateł do jazdy dziennej, nowsza wersja NCS-a załatwiła sprawę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a daty produkcji tych modułow pasują do wieku auta?

 

Miałem taki błąd przy prupach aktywacji świateł do jazdy dziennej, nowsza wersja NCS-a załatwiła sprawę.

 

Pozdrawiam

A nie wiem, sprawdzę możesz podpowiedzieć gdzie żebym za długo nie szukał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
INPA tego nie zrobi. NCS albo DIS. W DISie tak jak pisał kolega tomaszf: ustawienia Car Memory, Heating/air conditioning/ventilation i funkcja Automatic heated rear window.

W końcu po trzech latach udało mi się nawiązać połączenie DISa z autem, ale nie wiem jak zatwierdzić kodowanie. Może ktoś podpowie, ustawiłem powyższą opcję na disabled -> zielony trójkąt w prawo. Następnie wyszedłem z kodowania DISa i uradowany poszedłem spać, że się udało. Dziś rano niestety przy odpalaniu ogrzewanie szyby znowu włączyło się :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INPA tego nie zrobi. NCS albo DIS. W DISie tak jak pisał kolega tomaszf: ustawienia Car Memory, Heating/air conditioning/ventilation i funkcja Automatic heated rear window.

W końcu po trzech latach udało mi się nawiązać połączenie DISa z autem, ale nie wiem jak zatwierdzić kodowanie. Może ktoś podpowie, ustawiłem powyższą opcję na disabled -> zielony trójkąt w prawo. Następnie wyszedłem z kodowania DISa i uradowany poszedłem spać, że się udało. Dziś rano niestety przy odpalaniu ogrzewanie szyby znowu włączyło się :mad2:

Chciałbym usunąć poprzedni post, ale się nie da.

Już znalazłem odpowiedź:

viewtopic.php?f=97&t=108481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.