Skocz do zawartości

Silnikowi brakuje paliwa


martinw

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zabrakło mi paliwa, komputer pokazywał że przejadę jeszcze 70 km no ale chyba trochę mnie okłamał, zaholowano mnie na pierwszy CPN Orlen-a zatankowałem ropę i próbowałem go odpalić, aku padł więc dopiero po naładowaniu na drugi dzień odpaliłem chodził z 2-3 dni, no i przy ostatnich mrozach zaczął mi szwankować tzn. jeśli go odpalę na postoju to pali jeśli odjadę z 5 km to zaczyna mu brakować paliwa, zaczyna szarpać aż w końcu wyłącza się i po 1h można go spokojnie znów odpalić. Ostawiałem paliwo zalałem antydepresanty i nawet 200ml denaturatu i nic to nie zmieniło. Co to może być ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz w zbiorniku wiecej niz 15lit. paliwa ,aby moc wykluczyc pompke zbiornikowa ,to obstawiam przypchany filtr paliwa ,lub syfek w samym zbiorniku. na poczatek wymien filtr paliwa , w niskich temp. brud poteguje sie w filtrach co moze byc w twoim przypadku. dodatki do paliwa juz teraz nie pomoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uwaga na te super dodatki do paliwa, brat wlał wczoraj do baku to cudo, a później ledwo dojechał do domu, zrobiła mu się kasza zamiast ropy, a co najlepsze sie okazało to zamarzł ten dodatek bo później zostawiliśmy na dworze i była kostka w butelce :mad2: :duh:

Jak poszedł z tym do tego sklepu to się sprzedawcy schowali jak tylko zobaczyli go z ta butelka, a na polce już tego nie było :D

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol wiąże wodę a nie lód , dodatki do ON zapobiegają wytrącaniu parafiny ale nie bardzo rozpuszczają tą która już osadziła się na filtrze , działają więc zapobiegawczo a nie doraźnie . Konieczna wymiana filtra + dolanie dobrego paliwa (ew. ze środkiem antyżelującym)

Jako środek doraźny stosuje się benzynę w il.do 10% w stosunku do ON jednak nie wiem jak nowoczesne układy wtryskowe na to reagują . Lepsze to jednak niż spędzić noc noc gdzieś w polu przy -25 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.