Skocz do zawartości

wyciek oleju ze sprzyni [e53 automat ]


greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem wyciek oleju ze skrzyni [ bmw e53 2004r, 3.0xd 218 KM, skrzynia - automat], miał ktoś może podobne problemy? Wie ktoś co to może być? tzn domyślam się, że skrzynia, ale może ktoś ma jakiś pomysł dokładniej skąd, dlaczego? Przebieg auta to ok 150 kkm, niestety olej nie był w skrzyni wymieniany raczej wcześniej (auto w posiadaniu od roku - 20-30kkm). Skrzynia nie miała wcześniej żadnych dziwnych objawów, pojawił się wczoraj wyciek pod autem, dziś okazało się, że to ze skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Co robiłeś?Ile kosztowało?

Co te skrzynie w X5 są nie trafione, przed liftem skrzynki GM były dość mało trwałe po lifcie ZF nie lepszy a w dodatku olej "dożywotni" :norty:

Tylko żywot krótki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwóch kumpli którzy mają E53 od nowości, przebiegi 200kkm i skrzynia cała. U mnie przebieg zbliża się do 130kkm i też wszystko ok . Ciekaw jestem jaki jest % padających skrzyń spośród wszystkich sprzedanych X5. Mam wrażenie że masa X5 jeździ po ulicach bez większych problemów, a Ci u których padają skrzynie są jedynie dowodem że ktoś wcześniej nie szanował skrzyni.

 

BTW. ostatnio gdy zobaczyłem jak kumpel jeździ z automatem ( używając dwóch nóg i nie zatrzymując się przy zmianie biegów ) zrozumiałem jak mogą padać skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wg. mechanika z Foty (serwis BMW) to co niektóre padają jeszcze na gwarancji a z reguły nie dożywają 200tys. bez wymian oleju a gdy wymieniamy regularnie to wg. niego jak i moich doświadczeń dociągnie do 500tys.Oczywiście o wymienie oleju mówi nie oficjalnie bo wg. instrukcji nie wymienia się....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mechanika z Foty (serwis BMW) to co niektóre padają jeszcze na gwarancji a z reguły nie dożywają 200tys. bez wymian oleju a gdy wymieniamy regularnie to wg. niego jak i moich doświadczeń dociągnie do 500tys.Oczywiście o wymienie oleju mówi nie oficjalnie bo wg. instrukcji nie wymienia się....

 

Mi w Inchcape mechanik mówił że 3.0d z automatem jest nie do zakatowania, silnik i skrzynia bez usterkowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Trochę stary post a temat też już wydaje się zgłębiony na wszystkie sposoby ale potrzebuje porady: Moja bunia ma przejechane 170 tys.km. Olej w skrzyni biegów raczej nigdy nie był zmieniany, zapewne regeneracja mnie nie ominie bo już robi kangurka przy zatrzymywaniu się, co prawda nie zawsze i ogólnie to poza tym objawem nic więcej się nie dzieje ale moje pytanie brzmi :?: Czy jest sens teraz zmieniać olej(jeśli tak to jaki) :?: ktoś mi powiedzial że jak już skrzynka daje choćby minimalne oznaki zużycia to zmiana oleju moze tylko przyspieszyć jej koniec. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, jako ze widze ze jest temat o skrzyni biegow to nie zakladam nowego:)

 

Panowie i Panie mam problem ze swoim nowo nabytym e53, otoz po zakupie od 1 wlasciciela po przejechaniu jakichs 1500km wystapil problem z automatyczna skrzynia biegow, wyswietlila mi sie kontrolka "kolko zebate z wykrzyknikiem w srodku" i mimo wcisnietego "D" samochod stoi w miejscu, przerzucajac na reczne zmienianie biegow jest to samo, na "eRce" rowniez stoi w miejscu i jedyne co moge zrobic to go pogazowac, po wylaczeniu silnika odstaniu okolo 2minut i ponownym jego zapaleniu mam mozliwosc przejechania doslownie kilku metrow po czym cale zdarzenie sie powtarza, czy ktos mial jakis podobny problem albo o czyms takim slyszal i jest w stanie naprowadzic mnie o co chodzi??:) dodam ze samochod ma w tym momencie 190tys.i nie sadze by poprzedni wlasciciel "bawil sie" w regeneracje skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak napewno regeneracja skrzyni cie nie ominie, tez mialem ten sam problem kupilem auto w niemczech w Müllhaim i przejechalem doslownie 500 km i to samo mialem nic nie dzialalo po prostu mi padlo na autostradzie i pojechalem do mechanika swojego w delmenhorscie kolo bremen ktory sprawdzil to i powiedzial ze skrzynia do wymiany.No ja mialem o tyle szczescie ze kupilem z salonu wiec zrobili to w ramach gwaranci i teraz dziala perfekt.jak dlugo zobaczymy mam rok gwaranci.ale auto jest tego warte.pozdrowienia.oczywiscie jak bym kupil od prywatnej osoby to niestety sam musial bym zaplacic bo takie jest niemieckie prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.