Skocz do zawartości

BMW X3 zestaw głośno mówiący


semiix

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystkie posty przeczytałem lecz w mojej bmce x3 zupełnie coś odmiennego.Sprawdziłem cały samochód ,zestaw głośnomówiący jest moduł z tyłu jest naklejka z kodem 4 cyfrowym jest ,nawet mam instrukcje po angielsku .W podłokietniku jest zainstalowane miejsce do ładowania komórki ,nad głową znalazłem mikrofon ,nawet sprawdziłem czy jest antena BT jest ,lewa strona samochodu za tylnymi dżwiami w ostatnim słupku .W menu czyli ekranie nawigacji nie ma opcji włączenia BT.Jest telefon więc wchodzę w opcje .Pisze insrt cart .Jest opcja połączenie alarmowe nr 112 ,no to próba .Za chwile słychać dżwięk telefonu w głośnikach miły głos państwowa straż pożarna Wieliczka Głos do mnie mówi a mnie poty oblały .Pewnie gość pomyślał głupek dowcipniś , w sumie się nie dziwię .Tak sprawdziłem system głośnomówiący. Teraz chcę sparować telefon robię tak jak opisane wyżej ,telefon widzi bmkę wpisuje 4cyfrowy kodżik jest ok lecz w menu w bmce nie ma coś takiego jak paring node lub nawet opcja BT .może mam wgrać inny soft lub inne menu nawigacji.gdzie występuje ta opcja model BMW x3 2004 listopad Proszę o pomoc .Nadmieniam że wgrany mam polski język plus nawigacja polska cała europa głos męski ostrzega o fotoradarach a żeński o skrętach .Całość zajmuje 6 Giga wszystko wgrane na płytę dual 9G wrzucone do DVD z tyłu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli możesz dzwonić na alarmowe przed sparowanie swojego telefonu to zdaje się, że masz jakiś aparat gsm wbudowany na stałe do samochodu...

Teraz musisz znaleźć miejsce na kartę SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz to będzie w podłokietniku. Ale jak sparowałeś swój telefon z autem to 112 bedzie działało i wszystkie przychodzące telefony i wychodzące telefony będziesz odbierał, ale ze swojego telefonu. U mnie wszystko działa tylko nie zgrywa Książki i smsów co jest denerwujące mam N95 8GB . Jak telefon twój znajdzie auto to napewno się zgrywa z BT. Włącz blutu w telefonie próbuj dzwonić z telefonu siedząc w włączonym samochodzie wtedy powinien zadziałać zestaw głośnomówiący automatycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że zadzwonił na 112 to nie znaczy że potrzebuje karty sim czy cokolwiek, po prostu jest taka funkcja w aucie w razie gdybyś nawet nie miał przy sobie kom lub np padła ci bateria a musisz zadzwonić, przy pierwszych próbach też zadzwoniłem przypadkiem niestety na policje.

sądzę że powinieneś jeszcze raz spróbować instalacji, ja np za długo trzymałem przycisk w podłokietniku po przekręceniu klucza i się nie chciał mi łączyć z telefonem, w końcu się udało po kilku próbach, daj jej szanse ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały czas nie daje ni to spokoju .Wczoraj próby nic nie przyniosły.Dalej telefon komórkowy loguje się z bemką wpisuje kod który mam w instrukcji i na naklejce z tyłu na module BT [nie jest to moduł ULF lecz TCU] ale według tego forum jest to lepszy moduł .Ale zastanawia mnie dlaczego nie mam opcji BT na wyświetlaczu nawigacyjnej nadmieniam jest to otwierający się monitor kolor 16\9 pod spodem CD do radia i z tyłu DVD w bagażniku lewa strona. Sprawdziłem gdzie to wejście na kartę w podłokietniku gdzie jest ładowarka na nokie 6230i nic nie znalazłem z tyłu też nic .Nie wiem jak dalej próbować. Edytowane przez antoni16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do auta otwórz podłokietnik przyciśnij przycisk w podłokietniku i trzymaj wciśnięty przełącz kluczyk w pozycję 1 lub 2 /nie odpalaj auta/ i tak trzymaj dłuższa chwilę. Powinno ci piknąć a później usłyszeć lektorkę z informacją masz zrobiony reset. Ponów ta próbę jeszcze raz ale z krótszym trzymaniem przycisku tak jak to robiłeś wcześniej i wyszukaj przez blutu w telefonie urządzeń powinno ci znaleźć BMW wpisz kod i tyle. Po tych czynnościach spróbuj połączenia przez telefon - powinno się połączyć przez zestaw głośno mówiący. Spróbuj przetransferować swoją książkę z kontaktami ale może się to nie udać bo BMW ma takie chimery że nie każdy telefon jej pasuje na przykład z mojej noki N95 8GB nie ma szans. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja mam NOKIE N8 i tylko 2 rozmowy przeprowadziłem a potem nie mogłem juz sie więcej podłączyć. Może spróbuje inny tel to może się zaaktywuje. Albo cos źle robie.

Jak ktoś wie to napiszcie jak to od początku sparować i żeby za każdym razem od początku samo się łączyło. Moje X3 nie ma ekranu nawigacji tylko w kierownicy jest przełącznik R/T jak również taka buźka pod R/T.

AHa,jeszcze jedno,inny tel NOKIA E51 tak samo się zachowuje,znajdzie BMW ake ppotem już nie połączy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie paruje sie odrazu po odpaleniu auta książke z kontaktami zassał odrazu :)łączy i przyjmuje połączenia i nie zrywa wsio oki:)

IMPORT CZĘŚCI DO KIA I HYUNDAI CZĘŚCI NOWE ORYGINALNE ORAZ ZAMIENNIKI


KONTAKT ignacignac@poczta.fm

GG 22098562

kom 502100017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam samsung s8300 drugi tel nokia 8800 i oba sie łacza i z obu mam odrazu po wbicu kodu z urządzenia ksiązke zassana:)

IMPORT CZĘŚCI DO KIA I HYUNDAI CZĘŚCI NOWE ORYGINALNE ORAZ ZAMIENNIKI


KONTAKT ignacignac@poczta.fm

GG 22098562

kom 502100017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem z podlaczeniem mojego HTC HD2 do zestawu. otoz kiedy wykonuje czynnosc pairing, telefon wykrywa zestaw o nazwie bmwXXXXX (piec cyfr), ale kiedy w telefonie podaje kod, ktory znalazlem w dokumentacji do mojego auta, to dostaje odpowiedz ze wystapil blad i ze mam sie upewnic czy urzadzenie do ktorego probuje sie podlaczyc jest wykrywalne.

jak mam to rozumiec? w telefonie mam ustawiona opcje wykrywania, czy musze ustawic podobna opcje w zestawie?

a moze kod ktory podaje jest niepoprawny?

bede wdzieczny za pomoc w tej sprawie.

 

pozdrawiam, netiarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Bagażnik,po lewej stronie jest schowek a w nim czytnik navi ,pod spodem moduł bluetooth na nim przyklejona kartka ,symbol PK .... to czterocyfrowy kod .Pozdrawiam

 

Niestety, u mnie nia ma żadnej naklejki z kodem, jak można to zdobyć? Tylko salon, może jakiś reset? Pomocy!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odczytać kod po podłączeniu do kompa.

Witam, dzwonilem dzisiaj do Inchcape w W-wie (stamtad pochodzi moje autko) i powiedziano mi, ze nie ma zaprogramowanego kodu, kwestia jest tylko w ilosci i modelach, jakie sa obslugiwane przez bluetooth. Faktycznie, na stronce: http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/navigation/bluetooth_2010/compatibility_check_tool.jsp

po wpisaniu mego vin-u, wyswietla klika starych modeli telefonow, ktore sa kompatybilne (np. NOKIA 6230i lub 6233);-(

Moze to kwestia oprogramowania? Czy da sie to jakos poprawic?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik,po lewej stronie jest schowek a w nim czytnik navi ,pod spodem moduł bluetooth na nim przyklejona kartka ,symbol PK .... to czterocyfrowy kod .Pozdrawiam

 

Niestety, u mnie nia ma żadnej naklejki z kodem, jak można to zdobyć? Tylko salon, może jakiś reset? Pomocy!

Pzdr

 

Tem moduł nalezy odkręcić bo naklejka z nr kodu jest pod spodem a nie na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TCU jest u kod góry a w ULF z boku.

Witam, udało mi się odnaleźć ten nieszczęsny kod! Do jego odczytania bardzo przydatne było lustereczko stomatologiczne (kod był na bocznej ściance od strony karoserii), które "od zawsze" przewracało mi się w łazience (teraz wiem po co!). Problem jednak dalej jest w "parowaniu" urządzenia w aucie i telefonu - nie mogą się porozumieć! I tutaj wynikałoby, że w salonie mają rację; mój bluetooth obsługuje tylko kilka modeli telefonów (m.in: NOKIA 6230i, NOKIA 6233, SonyEricsson: K550i, K610i, K618i, K800i, W610i). Na stronie bmw.pl jest informacja, że w nowszym oprogramowaniu bluetooth obsługuje już dużo więcej telefonów, m.in. mój iPhone. Pytanie, czy można jakoś/gdzieś wgrać owo nowsze oprogramowanie, jak to się ma do auta, no i wiele kosztuje?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

poradziłem sobie z problemami parowania tela z X3.

Po prostu,nie wszystkie telefony płynnie współpracują z autem. Osobiście używam samsunga SOLID GT 2710 i wszystko działa bez problemowo. Najgorzej jest z NOKIAMi z symbianem,masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ja posiadam nokie e71.

Telefon był sparowany z autem i fajnie wszystko działało.

 

Ostatnio zaktualizowałem oprogramowanie w telefonie i sielanka się skończyła.

Podczas nowej próby parowania telefon nie widzi już auta na liście urządzeń.

 

Mieliście taki problem?

Można to jakoś obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.