Skocz do zawartości

kontrolka ladowania


cudaczek61

Rekomendowane odpowiedzi

witam,panowie mam troche denerwujaca przypadlosc tj.ladowanie aku zalacza misie przy ok 2000 obrotow,kontrolka od ladowania po przekreceniu stacyjki nie swieci i tez nie ma co gasnac po odpaleniu dodam ze zarowka w zegarach sprawna,regulator nowy wiec nie bardzo wiem gdzie mozna jeszcze grzebnac :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt zle sprecyzowalem przy ok 2000 tys zaczyna ladowac co widac po swiatlach ze jesniejsze sie robia

To na 99% alternator do naprawy.Ściągnij i zawieź do jakiegoś elektryka co się bawi takimi rzeczami,niech Ci sprawdzi cały alternator.Sam bym się za to nie brał.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator wcale nie jest skomplikowana sprawa ale raczej nie wydaje mi sie zeby to byl alternator bo laduje wiec stojan jest dobry,swiatla tez nie pulsuja czyli diody tez sa dobre musi byc cos jeszcze jak np vw jest tranzystor przy liczniku ktory odpowiada tez za ladowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np vw jest tranzystor przy liczniku ktory odpowiada tez za ladowanie

Pierwsze słyszę o takim czymś,ale może jestem mało doinformowany.Ale co do Twojej BMK-i,to jeśli ładuje Ci dopiero przy 2000 obrotów,to stawiam na alternator.Pierwsze co,to sprawdź miernikiem jakie masz ładowanie na wolnych obrotach,włącz światła,radio,ogrzewanie tylnej szyby i wentylator od ogrzewania.Jeśli będzie poniżej 13 volt,to nie ma ładowania.Nic więcej nie potrafię Ci pomóc.Elektryka jest trudna naprawde,nie tak jak Ci si e wydaje i dlatego ja (prawie)ze wszystkimi elektrycznymi sprawami jeżdzę do elektryka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesprę tu @lokaczbmw ;) objawy które opisuje @cudaczek wskazuję ewidentnie na alternator. Problem z kontrolką ładowania to jedna wskazówka, ładowanie od 2k to kolejna. Miałem identycznie ostatnio z fiestą - i winny za to jest padający alternator.

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przgladajac dzisiaj schemat doszedlem do wniosku ze najprawdopodobniej moze to byc przekaznik k61 tylko za grzyba nie wiem jak mozna przetlumaczyc ten symbol na jakis normalny niz bmw a dlaczego pytam poniewaz to juz draga taka 7er z jaka mam do czynienia i teraz ten sam objaw a ladowanie jest ok czyli ok 15v wiec akurat kontrolka ladowania jest powiazana z tym wlasnie przekaznikiem a tak woli scislosci to elektryka wcale nie jest trudna tylko zmudna bo trzeba nameczyc sie za nim cos czlowiek znajdzie,paralem sie troche w elektromechanice i budowa alternator jest podobna do budowy cepa czyli np kontrolka nie gasnie mozna podejrzewa szczotki regulator,stojan lub uklad prostowniczy wszystko jest do sprawdzenia po wyjeciu alt.w tym ze regulator zalozylem nowke i kicha dlatego szukam gdzies poza alternatorem a vw przynajmniej tych starszych na pewno do II to byl tranzystor przy zegarach ktory odpowiadal miedzy innymi za kontrolke.I teraz mam prosbe jak ktos mial by tlumaczenia przekaznikow tych oznaczen k... na bardziej normalny jezyk to prosil bym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl podobny objaw i problemem bylo zasyfione laczenie kabli od alternatora do plusa pod maska. Jak wymieniles regulator i twierdzisz ze diody ok to sprawdz ile wychodzi voltow od alternatora i pozniej w dalszej czesci instalacji, czyli plus pod maska itd. Jak masz pelny obc to mozesz sprawdzic jakie napiecie w instalacji : test (1000i10razem) i jezeli dobrze pamietam 09. Ale pierwsze co to napiecie wychodzace z alternatora u mnie miedzy 13,5 do 14 v.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.