Skocz do zawartości

Okleina plastików, jakieś opinie?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam e46 320d z 99r. I plastiki na desce, schowek itd są strasznie podrapane, aż do plastiku zdrapana farba, kiepsko to wygląda, chciałem pomalować sprayem ale obawiam się spartolenia bardziej... mam takie szare listwy, nudne, chciałem ożywić wnętrze i zrobić srebrny mat ew. carbon.

 

Wylukałem na aukcjach folie termokurczliwe które tanie nie są ale efekt wydaje się być obiecujący... chyba.

Moje pytanie: czy bardzo widać że to jest naklejona folia? (carbon itp) zakrywa to głębokie rysy ?

 

Mógłby ktoś wrzucić DOBREJ jakości fotki jak to u niego wygląda? :) Będę bardzo wdzięczny

 

I generalnie - lepiej dać to malarzowi czy naklejać folie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Kolego sam jeszcze tego nie zrobiłem ale widziałem u kumpla i na targach motoryzacyjnych oklejone samochody okleina carbon. Efekt super ale tylko okleina carbon 3D firmy 3M. Jest droższa od innych ale efekt jest super. Sam po wypłacie bedę to robił wiec potem moge pokazac fotki jak wyszło. Pozdrawiam. Przykladowa aukcja z tą folią http://moto.allegro.pl/item902093437_folia_carbon_3m_3d_di_noc_30x50_cm_od_producenta.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem coś takiego w swojej e46 sedan. Listwy były koloru szarego. Usunołem tą farbę benzyną ekstrakcyjną a następnie okleiłem folią termokurczliwą w kolorze aluminim matowe - mozna kupić na allegro, Po tym zabiegu listwy wygladały jak oryginał. Trochę zabawy jest podczas oklejania gdyż trzeba to robić dokładnie i mieć cierpliwoś. Pod folią nie mogą zostać pęcherzyki powietrza bo źle to później wygląda. Brzegi foli podgrzewałem suszarką i podklejałem od spodu listew.
BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta swietny pomysl bunie folia oklejac to moze ktos chce tanio sprzedam srebrna folie spozywcza :twisted:

Jak chcesz miec carbon to oklej wloknem weglowym :cool2: koszt ok 160zl za m2 powierzchni jak sie samemu robi :mrgreen:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze inna możliwość posiadania carbonu :) ale nie wiem czy tańsza :) a właściwie 2 możliwości

1. Folia a właściwie laminat di-noc carbon z firmy 3m - jest lepszy od folii alledrogo i chyba nawet już ktoś to sprzedaje :)

jak ktoś jest z wawy to ma firmę antalis która jest dystrybutorem 3m :) i taniej niz alledrgo wyjdzie

 

2. Wodny druk transferowy :

robi to firma np we wrocku

i na ebay.de są zestawy do samodzielnego wykonania :)

Metoda prostsza i chyba dobry efekt daje:) bo nie oszukujmy się prawdziwy carbon nie ma uzasadnienia na przykład na listwach :D

Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.