Skocz do zawartości

swieci sie kontrolka asc i abs.systemy nie dzialaja


byku0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolego nawet sie nie przyznawaj do takich rzeczy ze balbys sie wyjechac w zimie bez asc, bo tacy ludzie nie powinni kupowac aut z tylnym napedem,mam nadzieje ze to zart bo jak nie to jakis dramat jest wogole :)

Dokładnie Popieram kolege. Ja jak kupiłem miesiąc temu e39 540i też nie działało asc i abs i była na letnich oponach to była jazda :lol: teraz mam zimówki wszystko zrobiłem ale jak wyjeżdzam w miasto "pstryk" i kontrolka musi sie swiecić :) Kolega w e38 miał to asc na stałe przyszła zima każdy się bawił i cieszył a on... robił zdjęcia i puszczał ją na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nie wiem wogole co sie z ludzmi dzieje,jak abs albo inne systemy padna to juz tragedia jest,kumplowi w peugeocie jak abs sie popsul to wydachowal go w rowie :) bo kazdy powinien zaczynac od malucha albo duzego fiata czy poloneza to by sie nauczyl jezdzic i potem by nie bylo problemow,ale nie kazdy od razu mysli ze jest kubica, moim pierwszym autem byl maluch,mialem 17 lat i prawda byla taka ze tydzien sie robilo a dwa dni jezdzilo ale czlowiek i tak sie cieszyl :) ja nie twierdze ze te wszytskie systemy sa zle bo ktos je wymysla zeby poprawic bezpieczenstwo i komfort ale nie robmy tragedii gdy ich zabraknie, bo rownie dobrze niedlugo malpa bedzie mogla autem jezdzic a czlowiek potrzebny nie bedzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od miesiąca jeżdżę bez ABS i ASC, świecą się cały czas te kontrolki, więc systemy nie działają, nie mam czasu się teraz z tym bawić, ale jak widać żyję jeszcze i mam się całkiem nieźle :8) Jest takie powiedzenie: "kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy" :lol:

Z tylnym napędem i tak lepiej się wg. mnie jeździ w zimie, przed moją BMW miałem Alfę Romeo 2.4 JTD 140 KM i w zimie z działającym ABS-em ciężko się było pozbierać w ogóle ze świateł, nie mówiąc o tym, że gorzej ją było też wyprowadzić z poślizgu :P

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

mam chyba dokładnie to samo: tu już opisałem: viewtopic.php?f=72&t=120263

 

poza kontrolkami zgłupiał poziom paliwa, nie działa prędkościomierz i wszelkie dane z komputera stoją w miejscu. czy to na 99% czujnik ABS?

e36 320i

e39 525i

f36 428i

f15 40d - obecnie

e30 330i - w trakcie budowy


http://www.wheelandsteel.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ja miałem to samo identycznie,,dodam ze i BMW mamy takie same :lol: u mnie jeszcze dodatkowo nieszło zdiagnozować kompem bo nie dało rady połaczyc auta z interfejsem(mogłęm tylko odczytac z silnika-reszty niedało rady) wyjołem sterownik posłałem do kraju i teraz smiga bez problemu koszt jest mniejszy od czujnika z ASO takze niema paniki :wink: ja bym ci poradzil na poczatku podłaczyc ja pod kompa i zobaczyc :wink:

,masz tam jeszcze ten czujnik ABS w tylnim lewym kole ktory rowniez odpowiada za odczyt predkosciomierza a co idzie z tym to spalanie srednia predkosc tez niedziala(moze tylko on padl).....Jakby to byl sterownik patrz na allegro za naprawa....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto jest sprawdzić czujnik a najlepiej wszystkie po koleji bo może być więcej uszkodzonych w moim przepadku były 2

w BMW tylko komunikuje się Simens żadne inne nie wchodzą w rachubę sam to sprawdziłem. Zwykłym miernikiem nastawiasz na 20 k i powinno być 3,07 k jeśli nie ma tej wartości to do wyrzucenia warto sprawdzić nawet nowy bo zdarza się że nowy może być uszkodzony. I nic więcej się nie roni po założeniu czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy to znowu ja juz udalo mi sie zrobic i odpalic lecz wciaz mam te kontrolki i powiem wam ze juz od roku a czy wam tez niedzialaja wtedy abs bo mi odrazu chamulce jakby slabsze sie zrobily wiec juz niewiem wco wlorzyc pieniazki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko niewie nikt o sprzedarzy oslony tej plastikowej na chlodnice bo mi mechanicy polamali jakies namiary na tanie i dobre czesci do bmw e39 bo ja z olsztyna wiec mam tylko dywity i orneta ale tam nigdy nic niema a moze ktos zna nawet na wysylke poprosze a i czy nawiew na pasazerow z tylu mozna dac cieply czy tylko zimny bo taki tylko mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie trzeba postawić diagnozę a więc sytuacja ma się tak:

Wjechałem nim w zaspę śniegu tj na osiedlówce zjechałem na bok troche w snieg abym mógł sie minąc z innym samochodem

i własnie wtym momencie jak się zatrzymałem w tym sniegu zapaliły sie kontrolki dodam że tobyła prawa strona samochodu po zstronie pasażera

Samochód postał w ogrzewanym garazu ponad 24 h, ESP i ABS nie zgasło tzn nie działa

natomiast po przejechaniu około 5 km przestał działac prędkościomierz i ekonomizer

Co może byc przyczyną ????

Ponieważ czytam wiele postów i jedni pisą że może byc to czujnik ABSu a może byc to sterownik ABSu

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba postawić diagnozę a więc sytuacja ma się tak:

Wjechałem nim w zaspę śniegu tj na osiedlówce zjechałem na bok troche w snieg abym mógł sie minąc z innym samochodem

i własnie wtym momencie jak się zatrzymałem w tym sniegu zapaliły sie kontrolki dodam że tobyła prawa strona samochodu po zstronie pasażera

Samochód postał w ogrzewanym garazu ponad 24 h, ESP i ABS nie zgasło tzn nie działa

natomiast po przejechaniu około 5 km przestał działac prędkościomierz i ekonomizer

Co może byc przyczyną ????

Ponieważ czytam wiele postów i jedni pisą że może byc to czujnik ABSu a może byc to sterownik ABSu

Z góry dzięki za zainteresowanie.

 

Bo włsanie to moze byc albo to albo to :D

czujnik w tylnym lewym kole jest odpowiedzialny za predkosciomierz i ekonomizer...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1028312.html tutaj mozesz poczytac jak sprawdzic czy to to czy to...

mi jak padl sterownik to do tego wszystkiego dziwnie chodzily mi wycieraczkii nie dalo radypodlaczyc kompa pod interfejs(mozna tylo bylo odczytac bledy z silnika)a reszty niedalo rady......

a tak wogole to ktory masz rok???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że nie podałem BMW e39 530d rok 2000 touring po lifcie

A u mnie jest podobna sytuacja że jak byłem na Kompie to tylko można było odczytać błedy z silnika ?

Czyli jak stwierdzić na 100% że to sterownik ja to ty stwierdziłeś że to sterownik a nie czujnik ????

Bo włsanie to moze byc albo to albo to :D

czujnik w tylnym lewym kole jest odpowiedzialny za predkosciomierz i ekonomizer...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1028312.html tutaj mozesz poczytac jak sprawdzic czy to to czy to...

mi jak padl sterownik nie dalo radypodlaczyc kompa pod interfejs(mozna tylo bylo odczytac bledy z silnika)a reszty niedalo rady......

a tak wogole to ktory masz rok???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej tak :) na allegro sa mitrzowie co t naprawiaja za nieduze pieniadze i nawet daj gwarancje...tylko upewnij sie ze dobrze zabezpieczysz tloczki bo ja tego nie zrobilem i sterownik wrocil naprawiony,ale tloczek sie uszkodzil tzw.zawor wylotowy abs :mad2: tak wyglada sterownik i te tloczki po wyjeciu go:

http://img682.imageshack.us/img682/7629/sterl.jpg

najlepiej jak znajdziesz mistrza do naprawy to niech ci powie jak to zabezpieczyc zeby bylo dobrze :wink: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam panowie bylem u goscia z rumi od sterownikow i lipa bo powiedzial ze mam jeden na milion sterownik wiec nici z naprawy ale spisalem numery oto on 0265900002 i ponoc on kosztuje 2400 wiec pomocy bo to juz grubsza kasa znalazlem tez za 300euro ale moze taniej co ?prosze o pomoc w znalezieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

A u mnie nie działa ABS i ASC, działają natomiast ekonomizer i liczniki. Czy przyczyną też może być walnięty czujnik ABS? Dodam, że po raz pierwszy obydwie kontrolki zaświeciły się po zmianie kół na zimowe, zgasły po ponownym odpaleniu silnika. Drugi raz nastąpiło to po wymianie przednich tarcz i klocków hamulcowych. Od tej pory świecą praktycznie cały czas, raz jakoś tylko zgasły na chwilę :? Jak ABS i ASC nie działają, nie działa też np. tempomat :shock:

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

A u mnie nie działa ABS i ASC, działają natomiast ekonomizer i liczniki. Czy przyczyną też może być walnięty czujnik ABS? Dodam, że po raz pierwszy obydwie kontrolki zaświeciły się po zmianie kół na zimowe, zgasły po ponownym odpaleniu silnika. Drugi raz nastąpiło to po wymianie przednich tarcz i klocków hamulcowych. Od tej pory świecą praktycznie cały czas, raz jakoś tylko zgasły na chwilę :? Jak ABS i ASC nie działają, nie działa też np. tempomat :shock:

 

Podjedz gdzies na kompa to bedzie mozna cos wiecej powiedziec :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napewno to ja tez wymienialem klocki i tarcze po kupnie ale wciaz to samo dopiero po diagnozie kompa wyszlo sterownik ale mam problem bo mam ponoc jeden na milion i ciezko go dopacs wiec szukam wciaz ale juz w niemczech bo tui wiecej tego lezy i juz robia za 300euro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moge potwierdzić e u mnie padł sterownik ABS

Wysłałem go do gościa z Rumi i nietety nie da sie go naprawić a podobno koleś naprawia to co inni nie daja rady

W zwiazku z powyższym poszukuje sterownika o nr 0 265 950 001

Wszystkie info mile widziane

Z góru dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi wywalał błąd czujnika prawego przedniego co za tym idzie naprawa sterownika

 

Jednak po naprawie cały czas został jeden błąd: 23 coding error

 

I niemam naprawdę pojęcia od czego to... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
HALO MI TEZ NIEMOGLI NIC PORADZIC ALE JUZ ZROBILEM W NIEMCZECH I TO KOSZT 350=EURO DO CZEGO DOSZLY CZUJNIKI WIEC ZA 450EURO JUZ DZIALA WGRALI NOWY PROGRAM I JUZ DZIALA LICZNIK JAK I ABS ALE FRAJDA NIESAMOWITA WIDZIEC ILE SIE JEDZIE A JAK BY KTOS CHCIAL NAMIARY NA TEGO GOSCIA TO PISZCIE DOMNIE NA GG TO POLAK WIEC BEZ PROBLEMU SIE DOGADACIE MIEJSCOWOSC HANNOVER A TO MOJE GG5370358
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
a mam pytanko przed wczoraj rano jak było -2stopnie, po ruszeniu zaświeciły mi się też te kontrolki, 20 min później jak dojechałem do celu to zgasły i jak na razie spokój, czy to znaczy ,że od mrozu jakiś czujnik świruje, czy po prostu już się kończy czujnik abs w jednym z kół ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.