Skocz do zawartości

320d problem z otwieraniem/zamykaniem szyby od str. kierowcy


kedas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałem dziś nieprzyjemne zajście, mianowicie przez przypadek wyjeżdżając z parkingu wcisnąłem otwieranie szyby przedniej bocznej od str kierowcy. Szyba była przymarznięta, coś w niej strzeliło zjechała kawałek na dół i stanęła, niestety już nie mogłem jej zamknąć, dodam, że słychać pracujący mechanizm, wciskając przycisk by otworzyć szybę to ona zjeżdża w dół ale niestety chcąc zamknąć słychać jak jedzie mechanizm ale nie "zabiera" szyby ze sobą, następnie chcąc otworzyć słychać jak mechanizm zjeżdża i po chwili znów łapie szyba która była otwarta do połowy i z nią zjeżdżała dalej ku dołowi, poruszając szybą udało mi sie za którymś razem trafić i mechanizm "zabrał" szybę zamykając ją. Powiedzcie co mogło sie stać, nie bardzo znam zasadę działania mechanizmu i nie wiem za co sie zabrać i co sprawdzić, może wie ktoś po opisie co jest tą przyczyną.

Pozdrawiam

BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się wyłamał, tak to wyglądało:

http://img85.imageshack.us/img85/7416/img1854e.th.jpg

Często opisywana przypadłość - wyłamuje się plastikowy uchwyt, trzymający taki metalowy koralik zaciśnięty na stalowej lince.

Po naprawie (uproszczony sposób, opis można znaleźć w kilku miejscach):

http://img85.imageshack.us/img85/6481/img1858r.th.jpg

Chodzi mi to w tej wersji od wiosny, ale będe musiał to zrobić lepiej, bo nie podoba mi się jak chodzi szyba - za wolno i trochę trzeszczy.

 

*(w rzeczywistości prowadnice są pionowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo co u Gregy76. Najpierw pół roku temu w szybie kierowcy, naprawiłem zalewając ten koralik tzw. 'metalem w kleju'. Teraz to samo stało sie w szybie pasażera, póki co niechce mi sie za to zabierac. Po prostu rewelacja, niemiecka jakość :evil:

 

na schemacie nie ma tego elementu bo nie sprzedają go osobno.

 

Przy okazji czy ktoś wie gdzie dostac te czarną nieschnącą mase klejową, przy pomocy której przymocowane jest wygłuszenie pod tapicerką?

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.