Skocz do zawartości

czy wejdą koła z oponami 215/55/16" do mej 318ti 95 r. ??


lorhain

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat ponieważ znalazłem dość tanio oponki Michelin o rozmiarze 215/55/16 w okazyjnej cenie ,i chciałem je zamontować na moje 16 " feleczki do mojego compakcika ,- czy wejdą takowe kółeczka i czy nie będzie nic obcierało w serii ??

Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedź. :cool2:

 

link do opon : http://allegro.pl/item869168378_opony_215_55_16_4szt_tanio_nr_1548_jak_now.html#gallery

link do felg :http://allegro.pl/item852343530_nowe_felgi_aluminiowe_16_5x120_bmw_3_i_1_b_c_m.html

 

________

Przenoszę z działu E36 do Eksploatacja >> Felgi i opony. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam letnie 16 w sedanie na 8 cali szerokie. opona 205/55 i tyl mi przycieral tak, ze wycinalo mi bok opony. Po kilku przejazdzkach nie byłem w stanie przeczytac nazwy producenta :) Tyle, że moja felga ma et 10... Takze wcale nie jest powiedziane ze 16 cali zawsze bedzie pasowało. Wydaje mi się ze jesli twoja felga spelnia normy producenta, czyli et jest odpowiednie, powinno byc chyba 35 (jak sie myle prosze mnie poprawic) to powinno byc git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offset zwany również odsadzeniem jest odległością pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi, a płaszczyzną powierzchni montażowej. Offset może być dodatni lub ujemny i jest specyficzny dla konkretnego modelu felgi a nie samochodu, jak rozstaw. Oznacza to, że różne felgi montowane do tego samego auta mogą mieć różne offsety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.