Skocz do zawartości

WYMIANA AKUMULATORA


PAPPAY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Proszę o pomoc w sprawie wymiany akumulatora w X5 30.d. Jak to zrobić we własnym zakresie , bo w serwisei naopowiadali że jest klema inteligentna , mogą wystąpić jakieś błędy , że trzeba ją programować do nowego akumulatora bo inaczej będzie się szybciej wyładowywał idt.Czy jest na to jakiś sposób , bo w servisie to wiadomo o co chodzi :D o kasiore !!!. Z góry dzięki .!!!Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jest klema pirotechniczna ale żeby była inteligentna .... :duh:

Programuje się tylko gdy zmieniana jest wielkość akumulatora więc kup o tej samej pojemności i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Normalnie przekładasz a jak bardzo chcesz to na czas przekładania podłącz pod zaciski z przodu inny akumulator to Ci się nie skasuje ustawienie np. godziny i daty....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem małe problemy po wymianie akumulatora we własnym zakresie.... samochód przełączył się w tryb oszczędzania energii i nie działało mi oświetlenie wnętrza oraz piloty... dopiero wizyta w servisie i podłączenie pod kompa przywróciło wszystko do normy.....

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A to dziwne :norty: bo programuje się tylko wielkość tzn. pojemność akumulatora.Ja jakoś nigdy nie miałem problemów no w sumie raz kiedy włożyłem 70Ah zamiast 95Ah.Problem też nie był wielki po prostu gdy zostawał nie zamknięty pilotem to dość szybko rozładowywał akumulator, po zmianie na 95Ah wróciło do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm toczyłem boje z webasto, podjechałem do autoryzowanego serwisu Nissania i zapakowałem 180 Ah akumulator. Prawdopodobnie od bizonu czy innej cholery- wielkie bydle :)

Nie zauważyłem żadnych błędów ani problemów tym bardziej że w międzyczasie podłączałem INPE.

Czeka mnie również zmiana akumulatora i ze zdumieniem czytam tego posta.

Jakie problemy są po w włożeniu innego akumulatora oprócz okazjonalnego resetu błędów które mogą wystąpić i ustawienia ponownego komputera pokładowego ?

Gdzie np INPA ustawia się takie parametry ponieważ nigdzie nie widziałem takiej opcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jakieś cuda po wymianie aku to plotki, jedyne co może się uwalić to czytnik nawigacji i też tylko MK3.(nie znosi zaniku napięcia choć to też nie jest regułą)

Akumulator kodujemy DIS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.