Skocz do zawartości

[E39] Zapalony silnik na biegu jałowym mrugają mi postojówki


paq19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie dotyczące mojego problemu a dokładnie czasem jak zapale auto i zostawiam na biegu jałowym mrugają mi postojówki? oczywiscie wszystkie światła wyłączone bardzo dziwne to jest? A 2 sprawa to że gdy z niskich obrotów dobrze debne na gaz przygasają mi światła mijania albo drogowe czy te objawy są normalne czy nie?? Oczywiście mi to nieprzeszkadza bo to rzadko się zdarza ledwo co zuważyłem. Ale oczywiście dbam o autko i chciałbym wiedzieć jak najwięcej. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mruganie "postajówek" to jest to wynikiem sprawdzania układu przez "komputer" samochodu. Sprawdza poprostu czy wszystko jest ok. A jesli chodzi o przygasanie swiatel przy energicznym przyspieszaniu to napewno nie jest normalne ale niestety nie mam na to wytlumaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruganie postojówek to tak jak kolega wcześniej pisał - jest to puszczanie przez moduł pików na żarówki żeby sprawdzić, czy któraś nie jest przepalona. Widoczne jest to zwłaszcza po zmianie postojówek tradycyjnych na LEDy (ja mam LEDy i przy odpalaniu auta mrugają na przemian jak strobo - później co jakiś czas na przemian, kiedy idzie pik testowy z modułu).

Co do mrugania/falowania świateł to u mnie też raz na ruski rok się to zdarza. Póki co nie grzebię przy tym bo zbyt rzadko się to dzieje więc nie będę sobie tym głowy zawracał. Ze wstępnych opinii forumowiczów może to być spowodowane:

- zawieszające lub kończące się szczotki alternatora (co za tym idzie: niewłaściwe ładowanie aku)

- głupiejący przekaźnik/moduł na alternatorze

- padający akumulator

U mnie padający aku wykluczam - rok temu kupiłem nowiutkiego Boscha 95Ah (sprawdzony niedawno także przez speca od aku) - jest w bardzo dobrej kondycji.

Najbardziej u mnie stawiam na jakieś wajchy ze szczotkami lub ten przekaźnik - zwłaszcza, że kiedy przy takim falowaniu itp zgaszę silnik i odpalę na nowo problem znika.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.