Skocz do zawartości

dlaczego niedomyka szyb w coupe ??


dziadzio

Rekomendowane odpowiedzi

A może zacznijmy od rocznika tego pojazdu. Jak się nie myle to do 93` były czujniki w zamku, a od 94` były takie ciucki przy bolczyku który łapie zamek. Jest on zamontowany na słupku i tam jest taki. Jak go wciśniesz po szyba się podnosi czyli drzwi zamknięte i na odwrót. Jak masz takie rozwiązanie domykanie szyb i niedomyka się przez drzy a jak ruszysz palcem to zadziała, to powinieneś trochę wysunąć zamek, ponieważ te ciućki się wycierają. Jak masz ten czujnik w zamku to posłuchaj się kolegów z góry. Z góry to mowa o powyższych postach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno masz w słupku w tej części która łapie zamez z drzwi. Tam jest taki ciuciek :D :D

Ten ciuciek jest nawet w sedanie i sluzy do oswietlenia wnetrza jak ci swiatelko dobrze dzialo to nie jest wina tego ciciaka :norty:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno masz w słupku w tej części która łapie zamez z drzwi. Tam jest taki ciuciek :D :D

Ten ciuciek jest nawet w sedanie i sluzy do oswietlenia wnetrza jak ci swiatelko dobrze dzialo to nie jest wina tego ciciaka :norty:

 

Kolego nie o ten ciuciek chodzi. Zaraz znejde wzór to wam prześlę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niebardzo wiem jak wrzucić zdjecie.

v

http://moto.allegro.pl/item857782414_rygle_zamki_drzwi_bmw_3_e36_inne_czesci.html#gallery

 

Na linku z allegro widać na pierwszym zdjeciu w zamku tym od prawej. Jest tak jak by wśrodku taki mały wciskany ciuciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niebardzo wiem jak wrzucić zdjecie.

v

http://moto.allegro.pl/item857782414_rygle_zamki_drzwi_bmw_3_e36_inne_czesci.html#gallery

 

Na linku z allegro widać na pierwszym zdjeciu w zamku tym od prawej. Jest tak jak by wśrodku taki mały wciskany ciuciek.

 

on nie ma wplywu na szybki ma go kazde e36 i kazdy samochod to jest krancowka drzwi nawet polonez ma taki wlacznik tyle ze nie zintegrowany awarii szukajw drzwiach tak jak mowili koledzy wczesniej

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niebardzo wiem jak wrzucić zdjecie.

v

http://moto.allegro.pl/item857782414_rygle_zamki_drzwi_bmw_3_e36_inne_czesci.html#gallery

 

Na linku z allegro widać na pierwszym zdjeciu w zamku tym od prawej. Jest tak jak by wśrodku taki mały wciskany ciuciek.

 

on nie ma wplywu na szybki ma go kazde e36 i kazdy samochod to jest krancowka drzwi nawet polonez ma taki wlacznik tyle ze nie zintegrowany awarii szukajw drzwiach tak jak mowili koledzy wczesniej

kolego jeszxcze raz ci powtórze ze zamki tego typu wraz z czujnikami domykanie szyb wychodziły napewno po 93 lub po 94 roku. Były to takie bolce na słupki z widocznymi kabelkami od czyjnika

http://moto.allegro.pl/item850023430_bolec_drzwi_przod_prawy_bmw_318i_e36_97r.html

Wcześniej wychodziły takie zamki ze czujnik był w zamku w drzwiach. Ja nie wiem jakim ty jeździsz polonozem ale pewnie masz domykanie szyb jak to sedan :mrgreen:

Najlepiej to znajdzcie kogoś kto jeździ coupe z np 92 roku i sprawdzcie czy ma takie domykanie szyb w ryglu na słupku, i też kogoś znajdzcie kto jeżdzi młodszym rocznikiem. Pokaż mi choć jedno zjdęcie innego pojazdu lub BMW sedana gdzie jest taki przycisk za rygielkiem. Czekam na foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej koledzy pisali. Domykanie szyby starszego typu jest w zamku a drugie rozwiązanie to krańcówka przy słupku. IMO ten starszy patent jest chyba lepszy. Ja miałem 2 coupe z tym rozwiązaniem i nie było problemów. Znajomy ma ten nowszy patent i czasem na wybojach, jak minimalnie drzwi pracują, potrafi mu się szyba uchylić. :) W starszym rozwiązaniu nie ma problemu bo musi się otworzyć zamek żeby szyba opadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to, jak ja mam E36 SEDAN 93 rok i ani nie mam takieto rygielka o którym mowa i ani nia mam nigdzie w drzwiach ani w karoseri żadnego ciućka od wyłaczania światła. To gdzie on jest? Może znasz odpowiedz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stracisz jeżeli otworzysz drzwi i naciśniesz ten bolczyk w tej częsci na słupku na której zamuka się zamek z drzwi. Kolega twierdzi co innego ale być może to on też jest odpowiedzialny za gaszenia światła ale też napewno za domykanie szyb.

Naciśnij go i zobacz czy zareaguje szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie to ciekawiło i dlatego u znajomego w coupe z 95roku nacisnąłem ten przycisk w słupku i szyba się deczko opuściła. A czy problem się pojawia z obywdu stron?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie to ciekawiło i dlatego u znajomego w coupe z 95roku nacisnąłem ten przycisk w słupku i szyba się deczko opuściła. A czy problem się pojawia z obywdu stron?

Moze i domykanie jest podlaczone pod krancowke ale w takim razie jak ja wcisniesz to powinno isc do gory a nie do dolu na zdrowy razsadek Pozatym jakby ten wlacznik byl walniety centralny zamek by wariowal tzn jak zamykasz to by sie otwieral sam czasami

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno iść do góry a nie w dół. Z tym że jak kolega wciska to wcale się nie rusza. Tak jak by drzwi były cały czas otwarte. Ja u kolegi wciskałem i szyba szła do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki ok? Moze wykręć ten bolczyk i tam sa pewnie wsuwki lub coś. Połacz dwa kable ze sobę zrobi się obieg i w taki sposub sie zamyk aszyba. Może ryszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.