Skocz do zawartości

Manualny tryb zmiany biegów w E65


eagle250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam BMW e65 735i, i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób działa manualny tryb zmiany biegów. Wiem że służą do tego dwa przyciski u góry w kierownicy ale za nic na świecie nie jestem w stanie tego rozszyfrować na jakiej zasadie to działa. Czy ktoś się już z tym uporał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego te przyciski masz na kierownicy z przodu i z tylu ;) lacznei 4 przyciski ;) i tak jak kolega wyzej napisal te z przodu na nizzy bieg redukuja a te z tylu zmieniaja na wyzszy bieg... ;)

 

PS. po prostu obejrz kieronice od drugiej strony (licznikow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmowcy powiedzieli sa 4 po 2 z kazdej strony ale nie o tym chcialem. Chce powiedziec ze im wiecej sie jezdzi automatem (a nawet jezeli wczesniej sie nie jezdzilo) to po przejażdzce (ogolnie jezdze nonstop) mysle ze ten tryb manualny w postaci tych 4 przyciskow jest nie trafiony. Mozna sie pomylic nieraz w przyciskaniu tych przyciskow :lol:

Jezeli ktos chce oszczedzic na paliwie to sie przekreci :D Patrzysz na obrotomierz aby w odpowiednim momencie zmienic bieg, wciskasz i co ? zamiast nastepny to redukcja :mad2: :P Albo druga opcja to strzalka tak szybko leci w gore ze nie nadarzam zmieniac biegi :D Wiec tylko do zabawy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że do zabawy. bo raczej wątpie żeby ktoś używał tego trybu na codzień, bo wiadomo że wtedy samochód więcej pali. Aczkolwiek jeśli jest taka opcja to warto wiedzieć jak się ją obsługuje, bo czasem może się przydać.

 

PS:Wielkie dzięki za wytłumaczenie, teraz wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.