Skocz do zawartości

320d Board Computer-brak odczytu spalania


HAZE

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś po prostu wymienił dźwigienkę ale nie kodował komputera dla uaktywnienia funkcji BC...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy kiedyś działał??nie mądrze zrobiłem ,że przy zakupie nie sprawdziłem...no a z tym kodowaniem też nie słyszałem nigdy,więc zapytam w serwisie??a na wyświetlaczu pokazuje mi ogólny przebieg,przebieg km w danej chwili no i temperature na zewnątrz,a nie pokazuje spalania na setkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie sie uszkodził przycisk albo kabelek w manetce skoro pokazuje temp na zewnątrz. gdyby nie pokazywał temp na zewnątrz to by znaczyło ze nie jest aktywowana funkcja obc

mozna rozebrać manetkę, śledzic kabelki i sprawdzic wcisniecie przyciku bc na manetce powoduje zwarcie dwóch pinów ze sobą. mozna zasmulowac to zwarcie jakims kabelkiem i zobaczyc czy sie przełaczy cos na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat.

Mam podobne zachowanie u siebie, początkowo przycisk BC nie działał w pozycji włączenia prawego kierunkowskazu, teraz nie działa także w pozycji neutralnej. Funkcje mogę zmieniać jedynie przy włączonym lewym kierunkowskazie (a i to nie zawsze). Domyślam się, że muszę rozkręcić manetkę - robił to już ktoś może?

Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby się dostać do manetki musisz zdjąć na pewno poduszkę a nie wiem czy nie całą kierownicę , ja wymieniłem manetkę właśnie przy wymianie kierownicy , jak dokładałem tempomat!

z pewnością gdzieś w manetce jest przebicie jeśli dzieje się tak jak opisujesz....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kierownice musisz ściąganąć 100%. Inaczej się do niej nie dostaniesz. Jeżeli masz stary model kierownicy to tutaj masz instrukcje jak to zrobić: viewtopic.php?f=15&t=79911

Z nowym modelem jest podobnie tylko inaczej rozmieszczone są śrubki itp.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostać się moze i da, ale jej nie wyciągniesz. A zeby rozebrać manetkę trzeba ją wyciąganąc. Będzie ci blokował sprawę, cały ten okrągły czujnik kąta skrętu kierownicy który jest przykrecony pod kierownicą i w nim zamontowana jest manetka. Ogólnie po sciągnięciu kierownicy będziesz miał lepszy dostep do wszystkiego, a to tylko 2 śrubki i jedna nakrętka od kiery więcej. Przed robotą odłącz akumulator, aby poduszka nie wystrzeliła.

Ogólnie wyciągniecie manetki, po uprzednim odkreceniu poduszki,kierownicy, osłon itd to jakies 15-20minut.

powodzenia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja podłacze sie pod temat.Znajomy próbował zrobic test zegarów w swojej E-46 i po tych próbach nie moze zmienic zadnej funkcji na BC

Ma tylko wyświetloną temp.zew.,a wczesniej wszystko mu działało,Moze podczas tych prób zablokował pozostałe funkcje bo bawił sie zarówno tym przyciskiem przy liczniku jak i na manetce od przełaczania funkcji BC

Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
i ja również mam ten problem pupilem niedawno bete e46 320i po wciśnięciu przycisku bc nic się nie dzieje pokazuje tylko temperaturę otoczenia pupilem od znajomego mówił ze kiedyś to działało ale mu padło i tak zostawił mnie trochę to denerwuje bo lubię mieć wszystko w porządku co mogło paść lub co można samemu naprawić jeśli jest taka opcja a jeśli nie to ile będzie kosztowała ewentualna naprawa tego ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
witam mam problem z board computer przechodzę po testach aż do 19-go i nie mogę go uruchomić żeby wskazywał te ukryte dane pozostaje cały czas przbieg i aktualne km prubowałem i na on i of i nic powraca do tego samego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.