Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mianowicie kończą mi się klocki przednie w E90 330d , jakie firmy polecacie do zakupu. Spoglądałem na Jurid White Ceramiczne , tylko czy one nie zjedzą oryginalnych tarcz ?. Nie chce zbytnio przesadzać z budżetem a myślę nad zakupem czegoś co będzie mniej pyliło niż zwykłe klocki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim e91 mam zawieszenie M sport suspension. Przeglądałem na stronie Textar klocki i podają ze są klocki pasujące do samochodów bez zawieszenia M, i są specjalne do zawieszenia M. Czy rzeczywiście są rozniecę w układzie hamulcowym, jezeli tak to jakie.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
jedne i drugie to ta sama jakosc, to klocki entrey level, roznice sa kosmetyczne

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może ktoś powiedzieć coś konkretnego na temat zestawu Bosch? używa ktoś??

http://allegro.pl/bosch-tarcze-klocki-przod-bmw-e81-e87-e90-300mm-i5962654068.html

 

potrzebuje tarcz i klocków do normalnej eksploatacji, nie jeżdżę szybciej niż 150-160 km/h raczej spokojnie bez szaleństw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki typowy zestaw z półki średniej :) Niczym się nie wyróżnia ani na + ani na -, mniej więcej jakościowo porównywalny do takich firm jak TRW, Textar, ATE.

Należy uważać na podróbki bo Boscha podobnie jak i ATE i TRW jest całe mnóstwo podróbek właśnie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałem u Lewian PL sprzedajacy jest jak nabardziej OK wszystko jak trzeba włącznie z ceną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś powiedzieć coś konkretnego na temat zestawu Bosch? używa ktoś??

http://allegro.pl/bosch-tarcze-klocki-przod-bmw-e81-e87-e90-300mm-i5962654068.html

 

potrzebuje tarcz i klocków do normalnej eksploatacji, nie jeżdżę szybciej niż 150-160 km/h raczej spokojnie bez szaleństw.

Pozdrawiam

Ja bede zmienial chyba na ori, bo bosch tarcze po hamowaniu ze 130-0 zaczely bic. Zrobilem 10tys km i nic, az do tego felernego awaryjnego hamowania.

Nie polecam i lepiej kupowac ori, nawet jesli sa 2x drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moimi doświadczeniami po wymianie tarcz i klocków:

zestaw nr 1 wymiana tylko przód (styczeń 2016r):

Tarcze ATE (434zł) + klocki ATE Ceramic (415zł) kupione internetowo z zaprzyjaźnionego z forum sklepu, montaż w okolicznym warsztacie, wytrzymały ~5 tys km i biły tak, że nie dało się jeździć.

 

Nie miałem czasu na reklamacje itd, a w związku z tym, że tylni zestaw też już był na wykończeniu pojechałem do firmy specjalizującej się tylko w hamulcach, powiedziałem że chce wszystko nowe, zestaw który będzie wreszcie działał, koszty to drugorzędna sprawa bo nie mam czasu co miesiąc jeździć do serwisu........

 

i założyłem zestaw nr 2 (wymiana przód i tył, koniec lutego 2016):

Tarcze Zimmermann Sport + EBC Yellow stuff, koszt ~2500 zł,

Panowie powiedzieli, że to jest zestaw nie do zajeżdżenia przy moim sposobie jazdy (90% autostrada, bez szaleństw)

przejechałem ~4 tys km i biją jeszcze gorzej. Dodam, że przed montażem panowie sprawdzali wszelkie luzy, odchyłki itd i sami potwierdzili że wszystko jest w idealnym stanie. W piątek jadę z reklamacją, zobaczymy co będzie.

 

W ASO za komplet przód i tył powiedzieli mi 4700 zł bez rabatu i jak tak dalej pójdzie to za chwilę dobiję do tej ceny a hamować nie będzie czym...

 

ot taka dygresja na temat tarcz i klocków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja dodam cos od siebie

Tarcze zimmerman kiedys mialem na innym samochodzie i szybko sie pokrzywily, nigdy wiecej nie zakladalem.

Z opinii z jednego sklepu internetowego sprzedajacego tylko czesci hamulcowe, klocki EBC z jakiegos powodu sa bardzo agresywne dla tarcz i sprawdzaja sie tylko z tarczami EBC. U mnie ta teza sie potwierdzila, w mini cooperze po zalozeniu EBC ceramicznych tarcze szybko pokrzywily sie choc to nie byl zimmerman.

Obcenie na przod w 330xd mam zalozone od 10 tys tarcze i klocki textar i nic zlego sie nie dzieje. Za chwile bede mial tyl do wymiany i zeby nie bylo promocji na tarcze oem to tez bym wzial textara.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 330d mam na tyle tarcze i klocki Textar od prawie 3 lat i na razie bezproblemowo (ale hamuję raczej rozsądnie).

Przód OEM przetaczałem kilka lat temu i na razie też działają (wcześniej nagle zaczęły bić - prawie nówki, i zaryzykowałem z przetoczeniem).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to co piszecie o EBC to prawda, nie sposób zliczyć ile razy na koszt swój czy producenta (zimmermanna) załatwialiśmy nowy komplet tarcz dla klientów, którzy zajechali tarcze klockami EBC. Niejednokrotnie w Zimmermannie byliśmy informowani by nie stosować takich połączeń bo są problemy i było na to mnóstwo dowodów, niestety niektórzy sprzedawcy nadal oferują takie komplety a potem umywają ręce...

 

Wystarczy zresztą polatać trochę po forach Racingowych, tam wiele na ten temat jest. Jak już chce się taki FEST zestaw za grubszą kasę to do tarcz Zimmermann Sport należy zastosować klocki Ferodo DS, można i nawet DS2500 czy DS3000 ale to już na prawdę trzeba umieć ułożyć taki zestaw. Testowaliśmy właśnie OZ Sport z klockami Ferodo DS3000 na Torze w Poznaniu w BMW M5 i po prostu nie szło tego skatować, tarcze robiły się żółte, smród jak cholera, pisk ale hamulce nadal jak żyleta i zero wibracji... Podobnie kiedyś zrobiliśmy w Paszczaku W8, auto przechodziło dość grube mody i podczas strojenia tarcze się zapaliły, po ostygnięciu zostały jedynie wszystkie kolory tęczy na powierzchni tarczy no ale nic złego im się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.