Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na stacji kontroli , luzów nie ma żadnych, hamulce jakby nie równo brały o 0,5% z przodu. Mechanik stwierdził po zdemontowaniu koła że wszystko jest ok, zaciski nie trzymają, koła się obracają prawidłowo, co może więcej stwierdzić bez demontażu tarcz? No własnie dziwne jest to że raz bije a raz nie

 

Wraz ze wzrostem temperatury następuje odkształcenie materiału i pojawia się bicie. W poprzednim aucie miałem podobnie, zareklamowałem nowe tarcze ATE i zwrócili mi pieniądze. Polecam sprawdzenie bicia miernikiem zegarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś zamontowane takie tarcze DBA 4000 T3 ? Muszę na "szybko" kupić tarcze, a te mam dostępne od ręki. Myślałem jeszcze o Black Diamond Combi, ale na te trzeba czekać ... Teraz mam założone Zimmermann Sport Coat. Niby nie są złe. ale rdzewieją ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znakomita tarcza, DBA naprawde trzyma poziom na wszystkich produktach o dwie klasy wyzej niz zimmermany sport

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zazwyczaj za ultra jakosc cena jest 2 x ultra wysoka :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znakomita tarcza, DBA naprawde trzyma poziom na wszystkich produktach o dwie klasy wyzej niz zimmermany sport

 

Dzisiaj zamontowałem. Nawet nieźle się prezentuje. Zobaczymy jak będzie się spisywać...

 

http://images68.fotosik.pl/826/bbfe204496e346fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliet e91 330xd

Zestaw przód : Zimmerman sport (nawiercane) i klocki GALFER Sport FDT 1055 . Czy bedzie to hamowac porzadnie ?

 

jak seria czyli slabo.

 

http://images68.fotosik.pl/826/bbfe204496e346fa.jpg

 

Mimo ze ostatnio wole nawiercane tarcze to uwarzam ze ma ladna buzke.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliet e91 330xd

Zestaw przód : Zimmerman sport (nawiercane) i klocki GALFER Sport FDT 1055 . Czy bedzie to hamowac porzadnie ?

 

jak seria czyli slabo.

 

To co bylo by lepsze niz seria ? Nie mowie o jakims sportowym zestawie za 2 tys. Polecano mi te klocki GALFER lub HAWKS 5.0. Kazdy chwali swoje wiec sprzedawcy twierdzili ze duzo lepiej niz seria to bedzie hamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba isc w tarcze za 500 zl i klocki to samo, zestaw okolo 2500. Ponizej roznica jest w jakosci klockow, pylenia i odglosow... hamowanie to samo

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliet e91 330xd

Zestaw przód : Zimmerman sport (nawiercane) i klocki GALFER Sport FDT 1055 . Czy bedzie to hamowac porzadnie ?

 

jak seria czyli slabo.

 

To co bylo by lepsze niz seria ? Nie mowie o jakims sportowym zestawie za 2 tys. Polecano mi te klocki GALFER lub HAWKS 5.0. Kazdy chwali swoje wiec sprzedawcy twierdzili ze duzo lepiej niz seria to bedzie hamowac.

 

Ferodo DS Performance, hamuja duzo lepiej niz seria i wszystkie zwykle zamienniki, nie sa bardzo agresywne dla tarczy, uzywam od lat i jestem na tyle zadowolony, ze stracilem ochote do eksperymentowania z innymi. Do 330 jakies 400zl na przod, tyl ciut drozszy. W hamulce.net jak napiszesz bezposrednio daja spoko cene.

 

Dokup do tego tarcze ATE Powerdisk i bedzie dobrze hamowac a tarcze nie beda bily, mialem taki zestaw wiele razy a nie jezdze jak taksowkarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba isc w tarcze za 500 zl i klocki to samo, zestaw okolo 2500. Ponizej roznica jest w jakosci klockow, pylenia i odglosow... hamowanie to samo

 

Ok powiedzmy ze chce sie zmiescic w przedziale 1200-1500zł max wiec co bys polecil ?

 

hawki hps lub HP-plus lub EBC red juz robi swoja bardzo dobra robote (500zl) a mozna sie pokosic EBC Yellow (650) l, do tego EBC ultimax (500x 2) i masz zestaw.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba isc w tarcze za 500 zl i klocki to samo, zestaw okolo 2500. Ponizej roznica jest w jakosci klockow, pylenia i odglosow... hamowanie to samo

 

Ok powiedzmy ze chce sie zmiescic w przedziale 1200-1500zł max wiec co bys polecil ?

 

hawki hps lub HP-plus lub EBC red juz robi swoja bardzo dobra robote (500zl) a mozna sie pokosic EBC Yellow (650) l, do tego EBC ultimax (500x 2) i masz zestaw.

 

Model klockow hawk 5.0 , jakas wersja najnowsza. Mysle o tarczach jeszcze ...te zimmermany maja dobra cene w ostatecznosci wezme DBA Street T2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jestem już po przebiegu >1500km hamulce dotarte wypróbowane i powiem, że super hamują. Mi to wystarcza i czy jak seria to nie wiem bo na stacji diagnostycznej wyszły lepsze pomiary pod nogą jak wduszę do końca też jest inaczej. Ale to ma pewnie związek z płynem i oponami bo też założyłem nowe. Jestem bardzo zadowolony z Zimmermanna pylenia jakby nie było ledwo co jest nie piszczą nie biją ładnie wyglądają no i cena przystępna. I co ważne jeszcze zauważyłem mają ten dodatek Coat-Z i ona naprawdę działa tarcze nawet po umyciu na drugi dzień nie zardzewiały, a na seryjnych to było pięknie widać.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam rozterkę co kupić... bo czas leci zaraz trzeba kupować tarcze a ja nie wiem co....

Budżet na tarcze to miedzy 800 a 1000 PLN sztuka.

Chce kupić coś co będzie hamowała i się nie pokrzywi...

 

Przeczytałem cały wątek i mam mętlik bo jedni mówią to jest fajne a potem że kupa niby..

 

Prośba o polecenie czegoś dobrego sprawdzonego. Konkretny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy klockow ceramicznych ktore powinny mniej pylic. Czy roznica w pyleniu jest naprawde znaczaca w porownaniu do seri ? Czy felgi pozostaja czyste dluzej ? czy sa jakies negatywne aspekty tych klockow ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.