Skocz do zawartości

AWARYJNOSC BMW E38


KAMA3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nie wielkie doświadczenie z BMW, ale interesuje mnie BMW e38 740i z przebiegiem ok.250tys. I nie wiem na co zwrocic uwage przy zakupie takiego samochodu i czy ten przebieg nie jest za duzy ?

 

Za wszystkie rady z gory dziekuje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam nie wielkie doświadczenie z BMW, ale interesuje mnie BMW e38 740i z przebiegiem ok.250tys. I nie wiem na co zwrocic uwage przy zakupie takiego samochodu i czy ten przebieg nie jest za duzy ?

 

Za wszystkie rady z gory dziekuje :))

 

Jak nie masz doświadczenia to jedz do warsztatu gdzie robią BMW (nie koniecznie ASO) i za kilka stówek zrobią ci przegląd auta,co do przebiegu o ile licznik nie jest skręcony to jest norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili na liczniku ponad 260 tys km i silnik nie wykazuje zadnych sladow zuzycia.

250 tys km, o ile samochod byl prawidlowo uzytkowany i serwisowany, to dopiero dotarcie ;).

Tak powaznie - najwazniejsze jest, zeby samochod nie byl powypadkowy i naprawiony byle jak.

Poza tym, tak jak ktos pisal - dokladny przeglad w ASO lub serwisie, ktory ogarnia temat E38 i bedzie w miare wiadomo, czy samochod jest wart zainteresowania.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z e38 jest podobnie jak z większością aut tej klasy.Jeżeli wszystko było robione na czas,a i wcześniejszy właściciel nie orał samochodem w polu,to nie masz zbytnio czego się bać.Pamiętaj jednak,aby sprawdzić samochód wcześniej w jakimś serwisie lub zabrać na oględziny kogoś kto już przerabiał nieraz "temat" związany e38 i będzie wiedział gdzie zajrzeć :cool2: W przeciwnym razie jeżeli trafisz na "do męczony"egzemplarz,eksploatacja może okazać się dosyć droga.

Jeżeli natomiast przebieg jest oryginalny,to nie masz się czym dręczyć.Ja w swojej poprzedniej 728 miałem 360 tys.km przebiegu i wydaje mi się że nie robiło to na nim większego wrażenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koledzy dobrze pisza, ale ja dodam tylko zeby sprawdzic sprezyny....heh taka moze banalna sprawa, ale na polskich drogach czesto powyzej 200tys km przejechanych one po prostu pekaja:/

moj ogzemplarz ma ok 260tys km i wlasnie mi sie trafily 3 pekniete sprezyny, a wydatek nie jest to maly!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ten przebieg jest oryginalny... i auto było należycie traktowane ...to tylko wsiadać i jechać...

jednak z takim przebiegiem szukać ze świecą... zdarzają się ..ale jest ich bardzo mało... w tej chwili kupując najnowsze 7 musisz sie liczyc z przebiegiem 100tkm a co mówić o aucie które ma 10 lat...

oczywiście sa wyjątki..

najgorsze ze teraz czy to książka... czy też nawet w seriwsie historia .. nei ejst 100% wiarygodna.

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.