Skocz do zawartości

Lakierowanie klamek


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie moze ktoś juz lakierował plastikowe klamki w e46.

Bo chciałbym mieć klamki w kolorze tylko nie wiem jak sie za to zabrac zeby lakier nie odpryskiwał.

Rozumiem ze klamki pierw trzeba zdemontowac i lakierowac i czy uszczelki seryjnie też lakieruje sie pod kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki raczej sie nie maluje (bo będzie odpryskiwać lakier)A co do lakierowania to najpierw zdemontuj klamki potem je zmatuj używając do tego papieru wodnego P800(ja taki używam) potem je odtłuść najlepiej BENZYNĄ ABSTRAKCYJNĄ i pomaluj,poczekaj aż wyschną (zostaw do rana) i poskładaj.
Bardzo Mafijny Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
w sklepie z farbami mozna kupic farbe dobrana kolorem do autka:) komputerowo:)...

moze wytlumaczysz mi jak to sie komputerowo dobiera lakier? ;)

jezeli chodzi o lakierowanie tych klamek.

klamki po zdemontowaniu przemywasz (i nie benzyna ekstrakcyjna tylko zmywaczem silikonu),nastepnie matujesz za pomoca wlokniny szarej (scotch-brite),odmuchujesz,przemywasz raz jeszcze,lakierujesz lakierem bazowym (ok 3 warstwy),po odparowaniu (15-20 minut od ostatniej warstwy lakieru bazowego) nakladasz lakier bezbarwny w ilosci 2 warstw np z przerwa miedzy warstwami 10 minut.

Kolor mozesz dobrac w pierwszej lepszej mieszalni lakierow samochodowych.

Uprzedzajac twoje pytanie:

Czy mozesz zrobic to spray-em?-NIE,bo efekt bedzie marny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie auto oddałem do znajomego lakiernika dorobiłem 400ml lakieru 82 zl. wydałem w mieszalni.

Maluje klamki, listwa bagażnika do tego relingi dachowe + kratka maski.

Dodatkowo mam poniszczone i po obcierane nadkola tylne tez ida do poprawy i macha strasznie pobita przez kamienie, a szkoda mi jej calej malowac bo jest seriia, dlatego ręcznie mi uzupełni ubytki.

Za robote lakiernik bierze 350zł myślę ze to dobra cena.

Lakiernik godny zaufania 2 razy mi auto robił i zawsze perfect bez odkurzu i idealnie dobrany odcień :)

pochwale sie wynikami

 

Ale mam Pytanko czy kratka z maski jest w kolorze nadwozia z 2 stron i czy listwa na klapie tylko od góry jest w kolorze nadwozia? i jak z relingami dachowymi uszczelki sa czarne? Nie wiem jak w serii wychodziły ?

 

Głupota jest malowanie gumy moim zdanie, ale wole sie dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja miałem obdarte klamki i oddałem do lakiernika. Po wymontowaniu klamek było widać, że malowane jest tylko to co widać na zewnątrz a nie całość. Część klamki, która wchodzo do zamka jest czarna i nie tknięta bo nie zmieści się tam gdzie ma wejść. Uszczelki czarne, niemalowane, przy relingach również.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.