Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika


apek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Gdy teraz na dworze są mrozy podczas uruchamiania gdy silnik jest zimny auto przez jakieś 10-30 sekund pracuje nie równo ( jak by nie chodził na wszystkich cylindrach)potem zaskakuje i jest juz o.k.Czy to obiaw jakiejś usterki czy mi auto wariuje na mrozie?Silnik 3,0D 218KM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Gdy teraz na dworze są mrozy podczas uruchamiania gdy silnik jest zimny auto przez jakieś 10-30 sekund pracuje nie równo ( jak by nie chodził na wszystkich cylindrach)potem zaskakuje i jest juz o.k.Czy to obiaw jakiejś usterki czy mi auto wariuje na mrozie?Silnik 3,0D 218KM.

 

moze byc uszkodzony wtryskiwacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mogą to być świece żarowe, u mnie podobnie jak u kolegi silnik zapalała ale przez kilkanaście sekund pracował nierówno. Prawdę mówiąc przejeździłem tak cały rok. Nie było to jakoś uciążliwe. Ale kiedy będą we włoszech przez 10 minut z bólem uruchomiłem silnik z duszą na ramieniu dojechałem o Polski, diagnoza brzmiała, świece i sterownik świec. Po zmianie świec i sterownika odpala idealnie równo, bez względu na temperaturę. U mnie również wcześniej podjerzewano wtrysk. Tak więc radzę sprawdzić świece i sterownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy świece nie są powodem sprawdzisz po podpięciu do komputera, powinien zabisać sie bład i ktora świeca nie działą. W przypadku sterowinka też powinna byc informacja. Choć najpewniej sprawdzic podpinając miernik pod sterownik i sprawdzając każdą z świec czy świeci, ale tu trzeba zdemontowac kolektor dolotowy.

 

Jeśli zaś chodzi o uszkodzony wtrysk to po podłączeniu do komputera można odczytac czasu otwarcia wtrysków, u mnie an ciepłym były idealne ale pytaine czy są rówine dobre zaraz po odpaleniu na zimnym. Musialbyś zostawić na noc auto w serwisie.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.