Skocz do zawartości

525d nie działa abs/dsc oraz cisnienie opon


Radexxx

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie !

 

pare dni temu zapalila sie kontrolka od abs/dsc oraz od cisnienia w kolach ,pojechalem na kompa aby to zdiagnozowac i wyskoczyl blad "czujnik obrotow tylnego kola" ,zmienilem czujnik i nic , potem ktos podpowiedzial ze to lozysko w tym kole bo podobno jest tam jakis pasek magnetyczny i najwyrazniej sie skonczyl ,lozysko tez zmienilem i tez nic nie dalo .ABS i DSC nie chodza ,cisnienia tez nie mierzy ,pomozcie prosze bo juz zaczynam miec dosc tej "niemieckiej technologi' :)

 

dzieki !

pozdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja miałem kiedyś ten sam problem w 120d. Wystarczyło rozłączyć wtyczkę czujnika abs i przesmarować złącza wd40. Potem nawet nic nie kasowałem. Ale u mnie było tak, że początkowo błąd pokazywał się po myciu samochodu. Potem coraz częściej, aż w końcu zapaliły się kontorlki na stałe. I zrobiłem tak jak napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 530d e60, mialem dokaldnie ten sam problem. Swiecily sie kontrolki od abs dsc i itd. Wymiana czujnika oczywiscie tez nie pomogla. U mnie okazalo sie, byl przerwany kabelek, ktory odbieral sygnal z czujnika. Pod maska najprawdopodobniej po lewej stronie jest caly sterownik od abs itd. Tam idzie cala wiazka, najlepiej podjedz do zwyklego elektryka i niech przesledzi cala wiazke. Ja dokladnie tak zrobilem. Koszt naprawy 100zl i wszystko pieknie dziala, jak dawniej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.