Skocz do zawartości

330d Problem z uruchomieniem: filtr? pompa? alarm?


-Zygfryd-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam za tak banalny temat ale mam nadzieje że ktoś tutaj zajrzy.

W środę (-15) nie udało mi sie uruchomic samochodu. Jeździłem tego dnia w kilka miejsc, odpalał za każdym razem rewelacyjnie, doslownie na dotyk. Nigdy wcześniej nie mialem problemów z uruchamianiem. Podjechałem do urzędu załatwić sprawę, samochód stał 10 minut, później już sie nie uruchomił.

Mialem szczęście że samochód odmówił posłuszeństwa w pobliżu miejsca pracy, wiec wstawilem go na całą noc do garażu gdzie temperatura wynosi +15 stopni (wg termometra w samochodzie). Gdyby był to problem ze zgęstniałym lub zamarzniętym paliwem to na pewno by to pomogło. Akumulator działa bez zarzutu, kręci bardzo dobrze, poza tym w nocy w garażu był podłączony pod prostownik. Tak czy inaczej samochód trafił na lawecie do warsztatu, jednak prosiłbym o Wasze sugestie co moze być przyczyną problemu oraz ile powinienem szykować kasy.

Podejrzewam takie usterki proszę o ich weryfikację

filtr paliwa - calkiem możliwe że zaciągnęło jakiś syf z dnia zbiornika (chwilę przed usterką zapaliła mi sie rezerwa, przejechałem około 2 km) filtr nie był wymieniany od 18 tysięcy km. Jednak od razu zaznaczę nie nigdy nie tankowałem paliwa nigdzie indziej niż na shellu (vpower) lub statoilu (dieselgold)

pompa paliwa - "znawcy tematu" to sugerują jednak nie miałem żadnych objawów umierającej pompy, zawsze palił na dotyk, nawet gdy w weekend przestał dwa dni na mrozie bez uruchomienia w poniedziałek zaskoczył od razu, nie miałem także problemów w czasie jazdy aby silnik przerywał z braku paliwa

problem z alarmem - od jakiegoś czasu alarm wariował, wył bez powodu, z racji braku zbędnych funduszy nie mogłem sie tym zajać i zamykałem samochód z kluczyka, jednak gdy zajechałem do urzędu nie mogłem go tak zamknąc gdyż zamarzł zamek i zamknąłem go z pilota. Możliwe że alarm ześwirował i odciął dopływ paliwa do silnika?

Dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi.

Edytowane przez -Zygfryd-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.