Skocz do zawartości

czujniki ciśnienia w oponach


bmw520d2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z nastaniem zimy wystąpił u mnie następujący problem. Po wymianie kompletnych kół na zimowe, co jakiś czas wyskakuje mi " na czerwono " komunikat o niskim ciśnieniu w oponach, pomimo że jest ono prawidłowe. Czy ma to związek z niskimi temperaturami ? Czy można te czujniki jakoś dezaktywować?

 

Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po założeniu opon nowych wyzerowałeś ustawienia komputera ?

 

 

na początek bym to sprawdził - czyli - menu główne idrive, potem menu ustawień - potem Tires - i potem - stojąc w miejscu - reset ustawień

 

pewnie sie wtedy uspokoi.

 

 

czujnik cisnienia dziala w ten sposob ze liczy obroty kół, mniej powietrza w kole = mniejsza jego średnica = na pokonanie jakiejs odległosci koło bedzie musiało wykonac więcej obrotów - ma to ten feler ze w zimie na sniegu czasami potrafi powiedziec ze koło ma dziure :-) a po prostu jedno sie bardziej slizgało niż drugie, u mnie też sie czasem w zimie na sniegu wlasnie potrafi ten komunikacik pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czujnik cisnienia dziala w ten sposob ze liczy obroty kół, mniej powietrza w kole = mniejsza jego średnica = na pokonanie jakiejs odległosci koło bedzie musiało wykonac więcej obrotów - ma to ten feler ze w zimie na sniegu czasami potrafi powiedziec ze koło ma dziure :-) a po prostu jedno sie bardziej slizgało niż drugie, u mnie też sie czasem w zimie na sniegu wlasnie potrafi ten komunikacik pojawić.

 

Trochę Ci się pomyliło. Jak jest czujnik w kole to nie mierzy obrotów tylko podaje ciśnienie transmisją radiową do odbiornika, który przekazuje te dane do komputera. Są systemy, które stwierdzają słabe ciśnienie w kole biorąc dane z ABSu czyli licząc obroty koła. Ten system może co najwyżej po prostu podać, że jedziemy prawie na flaku, nie wyczuje małych różnic ciśnienia. We wczesnych E60 jest system oparty na danych z ABS o ile się nie mylę, potem już na czujnikach ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie zatem do nadawcy - czy ma system wczesny, czy późniejszy

 

czyli w skrócie - czy ma felgi specjalne z nadajniczkami, czy normalne tak jak było wczesniej.

 

 

Jak piszesz - ja mam u siebie system ożeniony z czujnikami abs i liczące obroty koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy napiszę, że mnie zastrzeliliście i nie wiem jaki mam system u siebie. Auto jest z końca 2007 roku, ale koła kupowałem w zeszłym roku, kompletne do e60. Pierwszy raz komunikat zobaczyłem parę dni temu, po przejechaniu ok.150 km w trasie. Po zjechaniu na stację benzynową kompresor pokazał idealne ciśnienie jakie mi nabili przy wymianie kół. Ostatnio to samo w korku w Warszawie. Zresetowałem ustawienia i zobaczymy co będzie. Stresuje mnie to głównie z powodu braku koła zapasowego bo samochód z salonu wyjechał na run flatach, więc każdy komunikat to zastanawianie się czy już trzeba po assistance dzwonić, a przy obecnych temperaturach to... :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 650 zł jest dojazdówka, pasująca na nasze hamulce, bo nie każda pasuje ;-) i z narzędziami w komplecie

i brutto ;-)

 

kupiłem w ub. tygodniu :-)

tak na wszelki wypadek

 

a to gdzie tak tanio kupiles ??? jak ja kupowałem do mojej dwa miechy temu to w bawarii krzyczeli za nią 1000 zeta .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aledrogo sie przewijają po 550 zł widuje

 

a ja namierzylem tam kiedys goscia co z niemiec sciąga akcesoria i u niego teraz zamawiam, fakture daje, częsci nowe, różnica w cenie 30% czasem wiecej

kółko przyszło, takie jakie byc powinno, nic tylko używać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
sory że odkopuje temat wyskoczył mi taki błąd w e60 na środkowym wyświetlaczu i niemoge wejsc do menu głównego "S'arreter prudemment Pour changer de roue, voir notice d'utilisation Pneus capables de router a plat (RSC) Possibilite de poursuivre le voyage a 80km/h max. pour une distance limitee, voir notice d'utilisation " coś może ktoś wie na ten temat z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że odkopuje temat wyskoczył mi taki błąd w e60 na środkowym wyświetlaczu i niemoge wejsc do menu głównego "S'arreter prudemment Pour changer de roue, voir notice d'utilisation Pneus capables de router a plat (RSC) Possibilite de poursuivre le voyage a 80km/h max. pour une distance limitee, voir notice d'utilisation " coś może ktoś wie na ten temat z góry dziękuje

 

oznacza to mniej więcej: "Zatrzymaj się i sprawdź oponę zgodnie z instrukcją obsługi opon RSC (czyli Runflat). Można kontynuować jazdę nie szybciej niż 80 km/h na ograniczonym dystansie, patrz instrukcja obsługi"

 

a w ogole polecam zmianę jezyka komunikatow na taki, ktory rozumiesz - ktoregos razu pojawi Ci się w trasie sie jakis naprawdę ważny komunikat i nie zareagujesz na niego bo nie bedziesz wiedzial o co chodzi :P pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki za tłumaczenie ogólnie, ale niemoge nic zmienić bo niemogę wejsć do menu głownego ani nic, moge tylko przeczytac ten komunikat od góry do dołu przesówać, w serwisie bylem wykasowali błędy ale nie pomogło, co śmieszne powiedzieli ze niby komp się zawiesił i trzeb uploada zrobić softu, i co z tym fantem zrobić ktoś może pomoże kleme odłączałem nie pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.