Skocz do zawartości

520 M20B20 -Zgasła i nie chce odpalić:((


puchacz89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie. Posiadam silnik m20b20, bez gazu. Stała jeden dzień bez jeżdzenia. Dziś jak poszedłem odpalić, to odpaliła, pochodziła chwile,jakies 10sek zgasłą i juz nie mogłem odpalić...Odkrećiłem 2 swiece, iskra na nich była. Kolega mi powiedział bym sprawdził filtr paliwa,ze moze juz stary jest i brud w nim zamarzł. Odkreciłem węzyk paliwowy i zaczelismy krecic zapłonem, paliwo leciało normalnie. Może znacie przyczyne problemu, juz raz mi sie tak zdazyło ale po 3 min odpaliła bez problemu. Edytowane przez puchacz89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powodów mogą być setki...

Zgasła też cała elektronika czy tylko motor?

Po tym jak zgasła możesz próbować odpalać (rozrusznik kręci)?

"Mogę jeździć każdym autem, byle byłoby ze stajni BMW" :D

"W życiu piękne są tylko chwile..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle dobrego... jeżeli paliwo podaje, świece dają iskrę może zobacz dolot powietrza (Miałem tak w Oplu że odma między przepustnicą a filtrem powietrza pod wpływem wysokiej temperatury (a była z gumy) poprostu się "sama zacisnęła" i dawała bardzo małą znikomą ilość tlenu :D Auto odpaliłem i momentalnie zgasło (podobnie jak Ty) po czym kręciłem i gów**. Przyszedł teść nacisnął na odmę, żeby się wyprostowała, odpaliłem i odjechałem :)

"Mogę jeździć każdym autem, byle byłoby ze stajni BMW" :D

"W życiu piękne są tylko chwile..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. I tak jak pisze kolega "Szela4x4" wyżej odma była problemem, tyle, że miałem ze starości popękaną od dołu na pierwszy rzut oka było wszystko ok.

Autko dostawało fałszywe powietrze. Po wymianie problem zniknął.

Dodam, że najpierw wymieniłem kable, świece, i czujnik temp.

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jestem po wizycie mechanika, który głownie zajmuje sie naprawą BMW. Okazało sie , ze nie jest to odma. Gdy zacząłem krecic zapłonem, powiedział'' kur*** rozrząd ci poszedł'' za lekko kreci i tak jak by nie było kompresji, po chwili stwierdził ze pasek jest cały ale prawdopodobnie przeskoczył o kilka ząbków i dla tego tak lekko kreci i nie ma kompresji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś odebrałem samochód, wiadomośći są tragiczne;/;/ Rozrząd sie przestawił, został wymieniony silniczek krokowy. No i generlanie silnik jest na złom,prawie w ogole nie ma pierscieni, paliwo i olej to w całym silniku jest, nawet w filtrze powietrza...Sprzedają ją i kupują nowszy rocznik. Moze macie coś na sprzedanie?? Najlepiej 2.5 ,24 jak by ktos miał:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ktos Ci wepchnal kolego niezlego strucla, nie dosc ze bity to jeszcze z padnietym motorem

daj sobie spokoj z tym samochodem, sprzedaj, doloz i kup zadbany egzemparz, raczej z kims kto sie zna na tym naprawde

 

dobrze Ci radze bo inaczej poplyniesz i bedziesz tylko ladowal kase, nie tak latwo wsadzic M50, tam jest wszystko inne, caly osprzet elektryka, zagary, dobrze sie zastanow czy skora warta wyprawki

 

ewentualnie wchodzi w gre remont starego silnika, to chyba najrozsadniejsze i w miare tanie w przypadku M20 rozwiazanie, przynajmniej wiesz na czym bedziesz jezdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi kolega wyżej, albo zamiana motoru na taki sam M20 na M20 albo poszukaj poszukaj nowego autka, zmiana silnika na inny to dużo pracy - ale nie ma rzeczy nie możliwych :)

"Mogę jeździć każdym autem, byle byłoby ze stajni BMW" :D

"W życiu piękne są tylko chwile..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tyam zainwestowałem okolo 1000zł w silnik M20B20 i już zrobilem 80tys km po tym małym remoncie i nie nazekam :cool2:

Kupisz silnik i tez nie wiadomo jaki. Pochodzi miesiac i padnie i co wtedy???

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie, remont motoru do 1000zl wchodzi w gre, ale do tego dochodza jeszcze koszta zwiazane z doprowadzeniem reszty samochodu do stanu uzywalnosci, opony, zawiecha, plyny itd, troche sie tego nazbiera w tym aucie i powoli to przestaje byc oplacalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zawieszenie zawsze się wybije na naszych drogach w/g mnie to się nie liczy. Jak w tym tak i w innym aucie trzeba w zależności kto ile jeździ wymienić jak nie wahacze to gałki itd. Rzeczy eksploatacyjne.

Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świat. www.bmw-cars.pl

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Dlatego przynajmniej ja mam taka zasade zeby robic wszystko na biezaco.

Kiedys tak sie wlasnie wje....m. Nazbierało sie na ponad 1500zł.

 

MOD EDIT:

Zaraz nazbiera się trochę ostrzeżeń :!:

REGULAMIN

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem tak. Auto kupiłem za małe pieniądze i wiedziałem ze bede musial w nie zainwestować. Zle zrobiłem bo zainwestowałem takie same pieniądze za jakie kupiłem auto w wygląd zewnetrzny zamiast skupić sie na motorze. Moja porazka, zapewniano mnie ze silnik jest bardzo dobry, wszystko jest z nim w porządku, kupiłem go od znajomego ojca...i teraz nie mam nic... a auto jak odpaliło po naprawie, tak teraz też nie pali. Musze jechac do goscia zeby zwrócił kase za naprawe. A co do odpalania, zeby ją odpalic to musze na motor wylac jakies 80 litrów gorącej wody, odkrecic i wyczyscic wszystkie swiece. Jesli to zrobie to silnik pięknie odpala...heh, tylko szkoda ze tak musze robic za kazdym razem jak wstaje do roboty. Mówią mi, ze to przez to, ze nie ma cisnienia w cylindrach i jak odpala ze ssania to go zalewa. W ogóle na swiecach za kazdym razem jest duzo oleju i paliwa. Tylko mnie to dziwi , bo jak sie juz rozgrzeje to pali za kazdym razem, a motor jest na prawde zwawy i silny.Czuć ze ma moc:) Nie wiem o co tu w tym wszystkim chodzi, moze mi troszke wyjasnicie jak to jest:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rada, ktora Ci chyba juz pisalem to zmien mechanika na litosc boska bo on juz dawno powinien Ci powiedziec dlaczego tak jest i przedstawic wstepny plan, kosztorys, rady jakies,

 

zmieniles rozdzad, czy mechanik zlozyl wszystko na starym pasku? moze winy nalezy upatrywac gdzie indziej, ale skoro piszesz, ze masz swiece w oleju to raczej pierscienie, nie wiem nie potrafie powiedziec na odleglosc

 

ale skoro ma moc jak sie rozgrzeje i normalnie jezdzi to moze to byc cos ze sterowaniem silnika (przeplywka, sonda lambda, czujnik temp, czujnik polozenia walu) zgaduj zgadula :)

 

tak to jest jak sie kupuje samochod od znajomego, wtedy juz nic nie trzeba ogladac bo kupy by nie wcisnal, a tu zonk bo sie okazuje w rzeczywstosci, ze nie jest tak rozowo, niestety 20letnie auto trzeba gruntownie sprawdzic

 

teraz to pozostaje Ci nic innego jak pakowac kase nadal, mysle, ze remont dolu silnika nie wyniesie Cie wiecej niz 1000zl a bedziesz wiedzial na czym stoisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor w ogole juz nie kreci...jest tak jak by wszystkie swiece były wykrecone...Znalazłem juz drugi silnik. Taki sam, dostaje na niego gwarancje. Motor chodził na automacie i ma przejechane ''140 tys'' a ile w tym prawdy to wszystko wyjdzie...Po swietach bedzie wszystko zrobione, teraz juz nikt nie chce sie w to bawic przed swietami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, pochodzi miesiac i to samo, ale jest pocieszające to , że może wtedy uda sie złożyć z dwóch jeden
Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.