Skocz do zawartości

Prośba przy zakupie auta E60


dandi703

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

brat chce kupic auto z niemiec 520d e60

wziął vin od sprzedajacego i nic sie nie wyświetla w salonie bmw

niby przebieg jest 130 tys km i czujnik potwierdza że nie był malowany ,książka jest , Aale dziwi mnie brak jakiejkolwiek historii w serwisie aso bmw

 

co to może oznaczać??

 

 

moze ktos mi pomoże

 

czekam z niecierpliwościa na odp

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Że auto np jest z Włoch albo innego kraju, którego baza nie jest dostępna w PL a książka jest zrobiona od nowa i licznik cofnięty. To oczywiście najbardziej pesymistyczna wersja. Jak coś niepewne to znajdźcie inne podobne auto, w Niemczech tego dostatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim ja bym zobaczył pieczątki serwisowe z tej książki

sprawdził bym czy taki serwis istnieje i czy to są serwisy z salonu BMW czy np. serwisu z certyfikatem BMW

bo wiesz zakup książki serwisowej to koszt 100zł max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka dni temu w serwisie bmw w Lublinie

powiedziano mi że brak historii w systemie może również świadczyć o tym że tylko tam gdzie było auto serwisowane jest pełna historia.

książka jest ok, serwis nic nie wykazał aby auto było malowane ani grzebane w komputerze, przebieg ok.

 

jak zadzwoniłem do niemiec do kilku różnych serwisów bmw to powiedziano mi że oni nie maja żadnych wpisów i nie muszą ich mieć (że system nie zawsze pokaże historię) i żeby dzwonić tam gdzie zostało sprzedane

więc tak też zrobiłem.

 

ale w serwisie z pieczątki z książki serwisowej pan powiedział że na telefon nic mi nie powie bo nie wie z kim rozmawia i czy to ja jestem obecnym właścicielem.

 

z tego wynika że nie da się na 100% sprawdzić auta a moim zdaniem jest godne uwagi, poszanowane i nic nie świadczy o jakimś przekręcie poza tym brakiem historii w ASO

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak auto kosztuje normalnie a nie jakoś okazyjnie to powinno wszystko być ok. Jak cena jest niższa niż rynkowa to pewnie coś jest nie halo. Grunt to dobrze sprawdzić auto w dobrym serwisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
własnie o to chodzi że cena ok, serwis sprawdził stan techn. ok,

wszystko ok poza brakiem historii a auto jest z niemiec

 

A czy w tym serwisie skąd pochodzą pieczątki nie mogą Ci chociaż odpowiedzieć czy jest możliwość aby auto serwisowane u nich nie było w głównej bazie BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się w serwisie ASO polska że nie wszystkie auta które sprawdzali na miejscu w Polsce maja historię a jak się zadzwonili do Niemiec to jest. po prostu ich baza nie zawsze pokazuje wszystkie auta w całej Europie.

 

Pan z serwisu powiedział że system ten jest ciągle dopracowywany i istnieje taka możliwość.

W Niemczech bardzo wiele serwisów łączy się z Polską ale nie wszystkie.

 

Jak dzwoniłem do kilku serwisów w Niemczech to kilka powiedziało że i tak to nic nie da , że najlepiej dzwonić do tego gdzie było auto serwisowane, oni nawet jeśli by mieli podgląd a nie koniecznie musi być, to i tak mi nie powiedzą bo nie wiedzą z kim rozmawiają. Poza tym jeszcze kilka lat temu BMW nie miało obowiązku umieszczać takich informacji w bazie BMW.

A jak zadzwoniłem do serwisu z właściwej książki to powiedzieli że nie udzielają informacji tylko trzeba być u nich osobiście z dowodem rejestracyjnym a nie mam ochoty jechać do Frankfurtu żeby się dowiedzieć .

 

Ogólnie paranoja...

 

Serwis BMW ASO Polska potwierdza mi zgodność przebiegu i bdb stan auta łącznie z tym że nie był malowany ale za kilka lat jak będziemy chcieli go sprzedać problem się powtórzy. Nowy nabywca pojedzie do serwisu sprawdzić auto po VINie i nic nie wyskoczy poza Polskimi przeglądami.

 

Moze któryś z kolegów przerabiał już taki temat i coś mi doradzi

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Słuchaj. Jest proste rozwiązanie. Jeżeli samochód jest z Niemiec to musi mieć ostatnie badanie techniczne TUV, DEKRA, KUS itd. W Niemczech się robi je co dwa lata więc jak auto jest starsze niż 2 lata to na wydruku z badania będzie wpisany przebieg. Jeżeli się pokrywa z książką to git i po problemie. Nie ma tak, że nie może być tego dokumentu w papierach auta. Jak go nie ma to coś niehalo jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie być "tego papieru",nie kazdy Niemiec kolekcjonuje makulature choc wiekszosc tak robi,moja rada -przy aucie za te pieniadze przejechalbym sie do tego Frankfurtu i wzial od nich wydruk chociazby by miec to do ewentualnej odsprzedazy,ale wolny wybor oczywiscie.poza tym zobacz co mozna w naszym kraiku kupic dla "historiografi" autka:

http://www.allegro.pl/item855569951_ksiazka_serwisowa_bmw_oryginal_niemcy.html

 

do tego zaraz za "rzeczką" załatwisz tuv z wpisami jakie chcesz,czasy solidnosci niemieckich ludzi powoli sie koncza

pozdro

Edytowane przez mecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moze nie być "tego papieru",nie kazdy Niemiec kolekcjonuje makulature choc wiekszosc tak robi,moja rada -przy aucie za te pieniadze przejechalbym sie do tego Frankfurtu i wzial od nich wydruk chociazby by miec to do ewentualnej odsprzedazy,ale wolny wybor oczywiscie.pozdro

 

Aktualne badanie techniczne to makulatura? Ciekawe. :) Po drugie każdy Niemiec to trzyma i nawet te z przeszłości. Teoria o tym, że ktoś tego nie trzyma to główna gadka handlarzy oszustów. Ściągnąłem z Niemiec kilkadziesiąt aut i zawsze był dokument z ostatniego badania technicznego. A czemu był zawsze? Bo zawsze były to auta z autentycznym przebiegiem. W Polsce nigdy żaden handlarz tego nie ma, bo jak może mieć jak książka jest lewa albo ma dopisane lewe przeglądy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.