Skocz do zawartości

x5 4.4 vs 4.6is


kaszmir1

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś podpowiedzieć jakie są różnice w spalaniu? Mam też pytanie co do części, czy sa one takie same, czy może są znaczne różnice i okaże się że nie można dostać nic używanego a w serwisie kosztuje majątek. Mam takie X5 4.6is na oku z 2002r, ale nie chce zrobić głupoty. Jadę dzisiaj obejżeć

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10810280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, na pierwszy rzut oka wszystko jest OK, ale jak byłem to handlarz nie miał czasu, bo w niedziele nie pracuje. Troche jest poobijana, ale widać na oko, że ma tyle km co jest napisane. Odpalić się nie dało bo akumulator zdechł. Ogólnie OK, tylko co to jest za silnik, gdziesz czytałem że 500szt robili na rok, także kupienie do tego części to pewnie tylko serwis :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

z racji ze użytkuje taki samochód od 2 lat to chyba troszkę mogę powiedzieć.....

 

kupowanie 4.4 jak dla mnie jest bez sensu.... 60 koni mniej... spalanie to max 1 litr różnicy....

cały osprzęt silnika, skrzynia jest identyczny jak w 4.4....

o niebo lepsze hamulce....

4.6 jest silnikiem opracowanym przez ALPINE na bazie silnika 4.4 BMW (4.6 był montowany w ALPINIE B10 V8 e39)

cena faktycznie bardzo dobra tego egzemplarza... jak dla mnie 4.6is i 4.8is to jedyna sensowna X5 e53... reszta po prostu nie jedzie, auto wazy 2200kg

większość części jest dostępna w zamiennikach w przystępnych cenach.

 

co do spalania to musisz być gotowy na 18-21 w mieście, oraz 12-16 na trasie... ja mam u siebie program na 365 koni i zdjęty ogranicznik prędkości..

Vmax= 265km/h

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu egzemplarzowi brakuje oryginalnych kół 20"... i ogólnie biedna wersja... standardowe fotele, brak progów alu itp

 

a co do ilości wyprodukowanych sztuk to powstało: 5000szt 4,6is (przed liftem) oraz 5000szt 4,8is (po lifcie)

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.