Skocz do zawartości

waga felg oraz szerokosc opon


bawarian

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam kilka pytan

1. czy ktoś sie orientuje jaka jest waga felg ( przod i tył ) model " Y " Spoke oraz wzór " 259 " ( oba do x5 ,x6 )

2. z powodu ze nie chce stracic mocno na osiagach chce zalozyc wezsze opony niz standardowe 275 i 315 na np 255 i 285 czy beda pasowały z tymi felgami co wyzej bez probemu?

3. jakie firmy opony polecacie nie RUNFLATY 20 cali ? bo z tego co sie zorientowalem to 20 prawie wszystkie sa z RSC

 

z góry dzieki za odp

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy ktoś sie orientuje jaka jest waga felg ( przod i tył ) model " Y " Spoke oraz wzór " 259 "

Wszstkie felgi w rozmiare 20 cali ważą w granicach 17-22kg mniej więcej

Y Spoke 214: 17,1 kg - 10 cali i 17,8kg - 11 cali

259: 18,4 - 10 cali i 18,7 kg - 11 cali

 

Na przyszłość: http://felgenkatalog.auto-treff.com/

 

2. z powodu ze nie chce stracic mocno na osiagach chce zalozyc wezsze opony niz standardowe 275 i 315 na np 255 i 285 czy beda pasowały z tymi felgami co wyzej bez probemu?
Stracić na osiągach? Poważnie mówisz? Jak to straty? Naprawdę wykorzystujesz na codzień maksymalne osiągi samochodu, że uważasz, że odczujesz jakąś stratę? A jakie masz teraz opony?

 

A w odpowiedzi na Twoje pytanie: opony 255 i 285 da się od biedy nałożyć na te felgi, ale nie jest to zalecane - opony będą trochę naciągnięte.

 

3. jakie firmy opony polecacie nie RUNFLATY 20 cali ? bo z tego co sie zorientowalem to 20 prawie wszystkie sa z RSC
PIrelli Scorpion Ice&Snow, Hankook W300A. Edytowane przez YatzeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja na lato zamówiłem opony Vredestein Ultrac Suv Sessanta z felgami etabeta tettsut/x black, niestety nie mogę na razie powiedzieć o tym jak sprawują się na drodze gdyż założę je dopiero wiosną, o ile doczekam na auto :wink: (jeszcze jakiś miesiąc) :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, pytałem w kilku firmach o te opony i wszyscy wypowiadają się pozytywnie choć ja sam jako laik w temacie opon nigdy o nich nie słyszałem. Miałeś je założone w SUVie czy w osobówce? ja będę je miał w SUVie i zastanawiam się nad ich głośnością przy jeździe autostradowej z prędkością powyżej 150km/h. Masz może dla mnie jakąś opinię w tej kwestii? Z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sessanty 225/40 + 245/35 R19 w E34. I mogę powiedzieć, że je słychać. Nie jest to uciążliwe, ale słyszalne wyraźnie. Szczególnie przy prędkościach wysoko-autostradowych. Zresztą przyjrzyj się bieżnikowi: zasada jest taka - im więcej ostrych krawędzi, tym wyższy hałas. Niestety coś za coś - przyczepna na suchym i mokrym opona zawsze będzie słyszalna.

 

Natomiast jest cichsza niż Pirelli P Zero Rosso, które miałem w zeszłym sezonie. Ale Rosso to spośród wszystkich opon, na których jeździłem, mistrz przyczepności, i na suchym i na mokrym.

 

Poza tym dla mnie nigdy kryterium nie była głośność, raczej trakcja. W twoim przypadku powinno mim zdaniem być rak samo. X6 jest rewelacyjnie wyciszone więc hałas opon dotrze do Ciebie stłumiony na tyle, że na pewno nie będzie dokuczliwy. A masz auto bardzo ciężkie z mocnym silnikiem, więc według mnie warto te kilka decybeli odżałować żeby się nie bać hamowania w deszczu.

 

Szerokości życzę.

 

P.S.

A moje Sessanty po raptem 5-6 tysiącach km są do sprzedania - zainteresowanych zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przy profilu /40 - /35 i oponie XL trudno mówić o miękkości :D . Mogę tylko powiedzieć, że od Pirelli Rosso są w moim odczuciu nieco twardsze.

 

Ale w przypadku opon 20" w rozmiarach montowanych fabrycznie do X5/X6 nie będziesz raczej w stanie odczuć różnicy w twardości pomiędzy poszczególnymi modelami. Moim zdaniem, Sessanta to doskonały wybór w swojej klasie. Nie wiem czy najlepszy, bo nie jeździłem np. na dużo droższych Michelinach czy Bridgestone'ach, ale uważam, ze będziesz zadowolony.

Edytowane przez YatzeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od samochodu i zawieszenia jest to bardzo możliwe :)

 

A co do komfortu Sessanty to nie napiszę więcej niż już powiedziałem - są słyszalne przy większych prędkościach a twardością porównywalne z Pirelli P Zero Rosso, Czy Dunlopem SP 9000. Mówimy oczywiście o profilu /40 - /35 bo tylko na tym miałem Vreda, Pirelli i Dunlopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.