Skocz do zawartości

MAGLOWNICA - TEMAT BUMERANG


prezes_07

Rekomendowane odpowiedzi

Demontował ktoś magiel w e39 525d ?? Warto samemu czy lepiej wstawić do mechanika ??

Ktoś pisał na forum że w e60, żeby wyjąć trzeba podnieść silnik.

W Warszawie jest warsztat co regeneruje, z tym że trzeba przywieść magiel wymontowany.

Zanalazłem jeszcze podobny warsztat w Łodzi.

Orientuje się ktoś może, gdzie lepiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maglownica już po regeneracji w warsztacie w Łodzi.

Oczywiście luz na listwie. Powiedzieli że całkowicie nie da sie zlikwidować, ale około 80%.

Jednask efekt jest bardzo zadowalający.

Naprawa trwała troche ponad 4 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zrobili z tym maglem? Spawali? Zmienili komplet naprawczy?

 

Mój brat znalazł firmę, która regeneruje całe magle czyli nadspawują listwy, zmieniają wszystkie uszczelniacze i zakładają nowe drążki z końcówkami. Rzeczywiście luz zniknął a magiel ciężej działa w środku. Za wszystko wzięli 900zł (niestety nie wiem czy brutto). Jak coś to załatwię namiar na tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymienili tylko to co w komplecie naprawczym, ale znacznie ograniczyło to luz. Na wstępie powiedzieli że nie da sie zlikwidować luzu całkowicie. Teraz lekkie pukanie odczuwalne jest głównie rano na zimnym, ale po kilku minutach cichnie. Możliwe że ma to jakiś związek z rozgrzaniem płynu hydraulicznego.

Mechanik z Łodzi mówił, że próbował już wszystkiego z listwami od e39, włącznie z naspawywaniem, hartowaniem i utwardzaniem i za każdym razem wybijały się po kilku tysiącach.

Czemu nikt nie produkuje zamienników takiej listwy.

Podaj namiary na tą firmę - na pewno się przyda. Dają gwarancję na to naspawywanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I co zrobili z tym maglem? Spawali? Zmienili komplet naprawczy?

 

Mój brat znalazł firmę, która regeneruje całe magle czyli nadspawują listwy, zmieniają wszystkie uszczelniacze i zakładają nowe drążki z końcówkami. Rzeczywiście luz zniknął a magiel ciężej działa w środku. Za wszystko wzięli 900zł (niestety nie wiem czy brutto). Jak coś to załatwię namiar na tą firmę.

 

jak możesz to załatw namiar na tą firmę, bo czuje że mnie też czeka regeneracja maglownicy,

 

a jak jest z wyjęciem maglownicy, to jest duży problem?

sama maglownica przykręcona jest dwoma śrubami ale czy po ich odkręceniu i rozpięciu drążków ciężko jest ją wyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

powiedzcie Pany, jakie przebiegi (wiadomo, ze mocno teoretyczne) ale ile było na szafie kiedy magiel był do regeneracji ?

Ewentualnie ile robicie na nowym/ zregenerowanym ?

 

Walczę od jakiegoś czasu z biciem na kierownicy. Wszystko już przejrzałem i moja najnowsza hipoteza to przekładnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.