Skocz do zawartości

Na co zwracac uwage przy kupnie E60/61


Myga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się powoli do zmiany swojego autka na E60/61. Na pewno będzie to 30d lub 35d.

 

Jako, ze zdazylem sie juz zapoznac z eksploatacja takowego E46 i po 2 latach uzytkowania jestem

w stanie wymienić rzeczy które sam w okresie użytkowania naprawiałem i na co zwróciłbym uwagę

przy kupnie tego modelu. Włączając w to takie ciekawe kruczki jak fiterek przy turbinie o którym dowiedziałem

się z forum czy inne typowe drobnostki które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać odstraszająco.

 

Jeśli ktoś byłby tak miły i znajdzie trochę czasu na podzielenie się swoją wiedzą to będę wielce zobowiązany.

Na jakie rzeczy po własnych doświadczeniach zwracalibyście uwagę przy ew. kupnie tego modelu?

Pytanie oczywiście kieruje do użytkowników którzy przynajmniej dwa lata użytkują taki model i znają

jego podstawowe bolączki z własnej autopsji a nie "mądrości" zasłyszanych tu i ówdzie.

 

Pytanko nr. 2: jako ze jestem zwolennikiem manuala a z tego co widzę po ogłoszeniach w necie widzę, ze ciężko

będzie mi kupić model z wyposażeniem jakie sobie wymyśliłem i manualna skrzynia. Z tego co widzę występuje klasyczny automat (bleh)

i skrzynia z joystikiem - co ona ma ciekawszego niż zwykły automat oprócz kosmicznego wyglądu ?

 

Pozdrawiam

Myga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35d nie występuje z manualem z definicji, 30d też się bardzo rzadko spotyka - imo nie ma sensu - brak korzyści, narażenie sprzęgła na spore przeciążenia, no i potrzeba wachlowania krótkimi przełożeniami...

 

Jeżeli chodzi o joystick w wersjach po FL, to różni się to tym, że całe sterowanie odbywa się w pełni elektronicznie - skrzynia jest z tego co wiem taka sama jak w modelach przed FL. Osobiście chyba preferuje klasyczne rozwiązanie z uwagi na tandetne do bólu wykonanie tego joysticka...

 

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.