Skocz do zawartości

Podświetlenie klamek


zimnygrzes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was wymieniał żarówki w podświetleniu klamek?

Na stronie

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VU31&mospid=48831&btnr=63_0915&hg=63&fg=30

 

znalazłem oświetlenie i widzę że, to nie wymienia się samej żarówki z zewnątrz, tylko najprawdopodobniej trzeba zdjąć boczki drzwi i wymienić od środka. Czy z Was ktoś to robił? Ile kosztuje taka żarówka?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przed chwila sie przyjrzalem u siebie i na moje oko jak pociagnie sie za klamke to tam widac miejsce, ze mozna do tego dojsc i jakos sprobowac wcisnac srubokretem ten plastik z lampka bo chore by bylo sciagac caly boczek

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Diody w klamkach są razem z przewodem.

Trzeba wyjąć zaślepkę i odkręcić klamkę.

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich żarówkach mówisz? Przecież tam są diody i teoretycznie nic nie powinno się przepalić.. u CIebie nie świeci któraś z klamek?

 

Pzdr.

 

Wogóle od strony pasażera nie mam tych diód w klamkach!

 

 

Nie wiem jak u Ciebie u mnie są we wszystkich drzwiach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego trzeba niestety ciebie zmartwić :roll:

Jesli po stronie pasażera ich nie masz a po stronie kierowcy tak to auto coś dziwna miało przeszłość.

Mam nadzieje że było to tylko np przecharatanie o jakąs barierkę a nie konketny dzwon :search:

No a pozatym to ja teraz bym zrobił tak by auto miało stan pierwotny.

Sprawdź po VIN-ie i uzupełnij je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Kupiłem diody do podświetlenia klamek i wziąłem się do wymiany. Pozdejmowałem boczki drzwi, a w środku diody sobie leżą i nawet świecą. Odkręciłem zamki włożyłem je na miejsce i teraz jest tak jak powinno być. Teraz mam dwie sztuki diód oryginalnych prosto z salonu na sprzedaż. Dzwoniłem żeby zwrócić, ale nie można. Zapłaciłem za nie 216 zeta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Orientujecie się może czy auta bez pakietu oświetlenia mają wypuszczoną do drzwi instalację na podświetlenie klamek ??

Chciałbym kupić diody z kablem i wtyczką, odpowiednią zaślepkę i założyć. Ciągnięcie przewodów do każdych drzwi z deski rozdzielczej nie wchodzi w grę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zamontowac podswietlenie klamek nalezy zakupic diody z przewodami i poswiecic troche czasu na pospinanie tego do kupy ;)

 

Kostki w drzwiach do polaczenia lampek powinny byc. Instalacja jest prowadzona do kostki / przepustu drzwiowego i potem nie bedzie juz nic. Trzeba pociagnac troche kabla do modulu footwell. Do wpiecia jest jeden kabelek na strone i przeciagniecie go do kostek drzwiowych. Kodowac nie trzeba.

 

tu macie manual jak to zrobic w jedynce. Roznice w 3ce moga byc raczej tylko w pin-out modulu i ewentualnie polozenia samego modulu - do sprawdzenia w WDSie.

 

http://www.babybmw.net/viewtopic.php?f=29&t=20428&p=209736&hilit=Puddle+lights#p209736

 

milego grzebania ;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zamontowac podswietlenie klamek nalezy zakupic diody z przewodami i poswiecic troche czasu na pospinanie tego do kupy ;)

 

Kostki w drzwiach do polaczenia lampek powinny byc. Instalacja jest prowadzona do kostki / przepustu drzwiowego i potem nie bedzie juz nic. Trzeba pociagnac troche kabla do modulu footwell. Do wpiecia jest jeden kabelek na strone i przeciagniecie go do kostek drzwiowych. Kodowac nie trzeba.

 

tu macie manual jak to zrobic w jedynce. Roznice w 3ce moga byc raczej tylko w pin-out modulu i ewentualnie polozenia samego modulu - do sprawdzenia w WDSie.

 

http://www.babybmw.net/viewtopic.php?f=29&t=20428&p=209736&hilit=Puddle+lights#p209736

 

milego grzebania ;)

 

Pozdr

 

Zakładałeś może we własnym zakresie takie podświetlenie już ? Widzę że jesteś z Wawy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakładałeś może we własnym zakresie takie podświetlenie już ? Widzę że jesteś z Wawy :twisted:

 

Nie, badalem temat przy wycenie dokladania wyposazenia do auta - jakbym nie znalazl takiego auta jak szukam. Po prostu sprawdzalem co mozna pominac i pozniej dolozyc za niewielka kase/niewielka praca. To jest jedno z tanszych opcji ;)

 

Wrzucilem manauala do ulubionych a pojawil sie temat to podrzucilem, moze komus sie przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem doskonale bo też sprawdzałem ceny doposażenia ;) znalazłem nawet dobrą firmę ktora robi elektronikę w bmw i mają duży asortyment części.

dla przykładu:

montaż climatronica zamiast klimy manualnej 1500zł z robocizną (w tym wymiana nagrzewnicy)

montaż iDrive 5500zł z robocizną ( w tym cena deski, wyświetlacza, ogólnie wszystko )

 

Wg mnie dobra firma ;)

Ciekawe ile krzykną za klamki. Bo u mnie tylko tego brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem do jedynki ( praktycznie to samo co 3 ) trzeba zamówić , osłonki na klamki ( tam gdzie jest podświetlenie ) z wycięciem na oświetlenie ( 4 szt ) do tego lakierowanie , można zamówić już polakierowane . Do tego lampki z przewodami i pozostaje tylko działać :) . Niestety przynajmniej mój samochód nie był przystosowany do tych klamek i nie było miejsca na wpięcie wtyczki i wszystko działa . Klameczki zamontowali mi w ASO i programowali , wszystko działa jak by było z fabryki . Gadżet naprawdę fajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.