Skocz do zawartości

320d wydostające się spaliny przodu silnika


janiś1685047873

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,z przodu silnika wydobywają mi się spaliny z rury mosiężnej takiego koloru bynajmniej jest ta rurka wystaje z takiego jakby filtra zgrubienia siatka metalowa jest to na wysokości chłodnicy zaraz pod osłoną.I samochód stracił moc turbo gwiżdże ale tak jakby nie ładowało.Czy ktoś może mi pomóc dlaczego to się zepsuło i ile kosztuje wymiana??? Z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz wypalony/przetarty łącznik elastyczny wydechu. Powinien być 62 X 115 mm (średnica X długość). Ja w byłym 136km kupowałem 60 x 150 i skróciłem rurę wydechu o te kilka cm, żeby pasowało. Trzeba wyciąć stary i wspawać nowy. Najważniejsze, żeby zrobił to ktoś z głową na karku, co by potem wydech nie obcierał o nadwozie. Koszt w zalezności od mechanikaa, u mnie jakies 2 lata temu operacja wyniosła 150zł za element i robociznę. Łącznik do kupienia w każdym motoryzacyjnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że ten łącznik jakiś felerny ja w E36 Tds też robiłem .......... a w E46 to standard, i uwaga ze spawaniem bo bawarki ładnie się palą ................ choć z tego co pamiętam to można wyjąc i spawać poza pojazderm

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wielkie za pomoc ale czy to ustrojstwo nie jest do wymontowania??? Być może zle to opisałem i wprowadziłem Was w jakiś błąd jest to rurka brązowa z przodu silnika z jednej strony jest mocowana na opaskę (góra) za opaską znajduje się to zgrubienie z którego wydostają się spaliny.Druga strona (dół) jest chyba przykręcona na dwie śruby do części grubszej.Tak to widzę i myślałem że bedzie możliwość wymontowania tego w ciągu nie wiem może 30 minut.Czyli nowego z tego co piszecie nie dostanę???czy może cena jest wysoka i po prostu lepiej wyspawać ??? I czy to jest sprawcą tego że autko słabsze jest??? Znacie się lepiej,Dzięki jeszcze raz za pomoc Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspawuje sie 2. Drugi o długości 100mm za pol metra od pierwszego na prostym odcinku.

 

Dobremu tłumikarzowi wystarczy jeden. Drugi ludzie dają, bo po wymianie pierwszego auto wchodzi w wibracje. Wymiana oczywiście poza autem.

 

Do autora, łącznik o którym piszemy widoczny jest od spodu auta, więc to u Ciebie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.