Skocz do zawartości

Jaki olej do V12


gawor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce się zapytać Was Drodzy użytkownicy jaki olej lejecie do V12 ??

 

Ja zawsze kupuje 10w40 Mobil lub Castrol, ale zoabczyłem w katalogu FOTY że zalecają olej 0W30 Castrol EDGE.

 

Autko moje ma przejechane 245 tys. KM. Czy takim oleje można zalać mój motor ?? Pozdrawiam !

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlać musisz olej o symbolach ow30. Marka nie jest już taka ważna. Możesz wlać mobila bo jest sporo tańszy a podobny klasowo. Jeżeli producent samochodu określa jakąś normę dla danego silnika to nie można dowolnie zmieniać sobie na inny olej. Olej dla tego silnika podany przez bmw to 0W30. Jest to bardzo rzadki olej syntetyczny. Każdy inny na rynku jest gęstszy. A więc nie bedzie tak dobre smarował Twojego silnika co objawiać się zacznie na początku głośniejszą pracą jednostki napędowej a w późniejszym czasie jej szybszym zużyciem. Nie ma czegoś takiego jak np mam 250 tyś km i czy mam zmienić na półsyntetyk(10W40) albo minerał(15W40). Cały żywot nowoczesne jednostki muszą pracować na olejach syntetycznych. Wiem to ponieważ sam ma serwis samochodowy i wymieniamy olej. Jeżdze na różne szkolenia i tak nas tego uczą. Jeżeli jednak zalał byś silnik olejem 10W40 to on też odpali i będzie jeździł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no już trochę jeździłem...gdzieś około 80 tys. km. Odnosnie wycieków to raczej nie ma jedynie mi sie poci pod klawiaturą troszeczkę i korek od spuszczania oleju mam nie szczelny już chyba ze starości
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Dzisiaj zrobiłem sobie wymianę oleju w swojej 750. Zdecydowałem się na LIQUI MOLY 10W40 z dodatkiem molibdenu ( MOS2 ) i muszę powiedzieć że nie żałuje !!

Miałem z początku wątpliwości co do tego oleju bo tani nie jest i czy naprawdę te dodatki coś dają bo po przejściu z Mobila na Castrola różnicy nie odczuwałem.

Ale miałem okazje przetestować kilka produktów LIQUI MOLY takich jak środek do czyszczenia felg czy uszczelniacz chłodnic i powiem szczerze że chociaż cenową odbiegają bardzo od K2 czy CX-80 ale te produkty mogą tylko pomarzyć o takiej wydajności jak LIQUI MOLY. Warto dołożyć te kilka złotych....

 

A więc teraz silniczek lepiej pracuje tak jakby był żwawszy i cichszy.

 

Polecam wszystkim ten olej bo jest wart swojej ceny !!!

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.