Skocz do zawartości

dziwny dzwiek(wycie) przy predkosci około 60km/h


tomek_f7

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwiek pojawia sie przy predkosci około 55km/h i gdy przyspiesze powyżej 60 to znika.Są momenty ale rzadko że go nie ma.Wyraznie słychac że pochodzi z przodu samochodu.Nie ma wpływu na te wycie czy przyspieszam czy chamuje silnikie,czy mam wcisniete sprzegło czy nie,wyłączałem też silnik i dalej to wycie.Wymieniłem juz jedno łożysko z piastą w kole po lewej stronie przód.Narazie kasy brak i nie wiem czy to napewno łożysko.Z góry dzieki za pomoc.Pozdrawiam

CHAMUJE :arrow: HAMUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej-najprędzej to będzie most. Ja też bym sobie dał łep obciąć że przy hamowaniu telepie mi przednim prawym kołem i tak wymieniłem cały przód a okazało się ze z tyłu hamulce umarły. Stukanie, huczenie się tak niesie po aucie że ciężko jednoznacznie zdiagnozować w którym to miejscu.

A co do łożysk w kołach, jeśli dźwigniesz podnośnikiem, szarpiesz i nie czujesz wyraźnego luzu na kole ( nie chodzi mi o taki luz który jest np przy skończonych tulejach wahacza :) ) to daj spokój z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Opony nie dawałyby efektu w wąskim przedziale prędkości - tu masz raczej jakiś rezonans. Łożyska też raczej nie, bo słyszałbyś wyraźną zależność hałasu od tego, czy jedziesz prosto, czy zakręcasz (i w którą stronę). Może spróbuj podnieść tył i sprawdź, czy hałas wystąpi - jeśli tak, to na pewno nie ma on związku z przednimi kołami, tylko najprędzej z mostem lub wałem napędowym. A jeśli to jednak przód i nie łożyska, to może być coś z hamulcami - np. klocek nie cofa się do końca i lekko trze o tarczę w pewnych jej pozycjach, wówczas przy określonych prędkościach wpada ona w rezonans. Ale takie rzeczy czułbyś raczej na kierownicy, i raczej nie byłoby to wycie, tylko niskotonowe wibracje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolego przerabiałem już w niejednej e30 takie wycie... jeżeli jest to takie bardzo dokuczliwe wycie stopniowo rosnące i nagle przy pewnej prędkości szybko cichnące to najprawdopodobniej kiedyś ktoś mg zalać zły olej do skrzyni/nie ma go wcale. Napisz mi jeszcze czy to wycie występuje na wszystkich biegach czy np na 3 i 4 bieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Cześc ja mam podbne wycie dość dokuczliwe ale tylko na 1 biegu leciutko na drugim troche glosniej ... 3 bieg cisza 4 tez 5 tez co to moze byc :/ ehmm 2 bieg tylko na nizszych obrotach slychac to wycie a najlepsze jest to ze dopiero po ustawieniu zaworow przed nie bylo tego slychac :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.