Skocz do zawartości

nagle ubyło płynu i popękała nakrętka od zbiornika


alex_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przydarzyła mi się dziwna rzecz...odpalam samochód i komputer zaczął informować o niskim stanie płynu chłodniczego. Wczoraj wszystko było ok, żadnych problemów i komunikatów. Przejechałem kawałek na stację benzynową ,żeby kupić płyn. Z chłodnicy zaczęło dymić a nakrętka od zbiornika się pokruszyła na gwincie i odpadła od niej gumowa uszczelka. Wygląda na to ,że przez noc coś musiało się rozszczelnić. W trakcie jazdy przy zatrzymywaniu się dodatkowo zaczynała się też zapalać kontrolka akumulatora. Jak dolałem płynu (wystarczył niecały litr) objaw ustąpił. Pytanie mam, co się mogło stać i czy jeżdżenie z nieszczelną nakrętką jest bezpieczne? Tak czy siak będę musiał zajrzeć do serwisu, ale wcześniej chciałbym przeczytać wasze opinie,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelnosc nakretki jest dosc istotna. uklad musi miec swoje cisnienie. dodatkowo jest tam cos w stylu zaworku bezpieczenistwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to jest właśnie powód ubytku płynu....Np. wczoraj mogła się pokruszyć nakrętka już w trakcie jazdy i płyn pod ciśnieniem zaczął uciekać- stąd parująca chłodnica.Mimo to wczoraj nic nie dymiło spod klapy...Tylko co mogło spowodować to pokruszenie się nakrętki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no plyn nie jest sama H2O ma dodatki w polaczeniu z temperatura moze stanowic agresywne opary. kilka lat i plastik sie rozlatuje. a jak byl nieszczelny uklad to plyn w postaci pary ulotnil sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z osobistego doświadczenia wiem,że należy zwrócić szczególną uwagę na stan plastikowych króćców w układzie chłodzenia silnika-zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu.Podczas zdejmowania węży plastiki te po prostu się pokruszyły...podejrzewam,że ze starości.Są one wykonane z tworzywa sztucznego,często nie wymieniane od nowości,narażone na wysoką temperaturę i duże ciśnienie tracą z wiekiem swoje właściwości.

Tak mogło też być w przypadku korka od chłodnicy.Niekoniecznie świadczy to o usterce w układzie chłodzenia.

http://img81.imageshack.us/img81/8089/8177662254.jpg

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogłoby oznaczać w takim razie , że wystarczy tylko wymienić nakrętkę na nową i problem zniknie...mam nadzieję ,że to tylko to...Przy okazji przypomniało mi się, że jakiś miesiąc temu też mi się wyświetlił komunikat ,że jest mało płynu, ale wtedy nakrętka nie była uszkodzona... uzupełniłem płyn, wystarczyła niewielka ilość...aż do dzisiaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.