Skocz do zawartości

NIVOEREGULUNG INACTIV jak wogole dziala nivo


adim3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Jak w temacie pokazuje mi sie taki blad na bordzie i nie wiem co robic

 

bylem na kompie i pokazalo ze cos z prawej strony z tylu ale nie kumam za bardzo co bo angielski znam ale nie techniczny

 

zauwazylem ze łącznik potencjometru wlasnie tylny prawy jest inny niz lewy (prawy byl metalowy a lewy plastikowogumowy) i jak sie pozniej okazalo ten metalowy to jakis zamiennik wiec kupilem oryginal i wymienilem i nadal nic , blad sie nadal swieci .

 

pomozcie ! moze jakis krotki opis jak powinno dzialac nivo i od czego to zalezy i co ma wplyw na jego poprawne dzialanie ,..... to moze bede wiedzial czego szukac!

 

HELP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nivo bierze sygnał właśnie z czujnika przy prawym wahaczu. Lewy jest chyba od ksenonów proszę mnie poprawić jeśli się mylę. W każdym bądź razie po załadowaniu towaru do bagażnika gdy zawieszenie "siądzie" czujnik to widzi i komputerek załącza sprężarkę. Dopompowuje powietrza w miechy i tył znów trzyma poziom :D :D :D Więc są trzy najbardziej prawdopodobne usterki

1 padł właśnie czujnik poziomu

2 przetarły się kabelki od tego czujnika gdzieś po drodze bo modułu {sam tak miałem}

3 kończy się sprężarka i nie podaje wystarczającego ciśnienia aby podnieść autko

Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ok .wiec bylem na komputerze i mimo wymiany lacznika nadal blad sie swieci i nadal na kompie wychodzi tylny prawy czujnik. wiec chyba go poprostu wymienie . moze ktos wie ile taki czujnik kosztuje i czy wystepuja w zamienniku????????

 

 

a no i oba czujniki i prawy i lewy sa od nivo. a do ksenonow sa jeszcze dwa z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie jak padła poducha, to nic się nie świeciło. Po prostu stał krzywo, jak koza kopnięta w d...

Ja mam "mały" BC, więc mogła by się świecić tylko jakaś kontrolka. W dużym BC nie wiem, ale na mój rozum, to jak pokazuje prawy czujnik, a jak go wymieniłeś nic się nie zmieniło, to bym obstawiał przetarte kabelki lub padnięte sterowanie pompy (lub samą pompę).

Z tego co się orientuje, to mogę tylko potwierdzić słowa przedmówców - jak czujnik na wahaczu pokazuje za niski poziom to pompa dopompowuje poduchy. Jak pokazuje za wysoki, to upuszcza powietrza. Wszystko niby z kompem spięte jest chyba (raczej w celu diagnozy modułu nivo niż sterowania), ale chyba samo działanie jest dość proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.