Skocz do zawartości

Ile cali w oponach zimowych?


Rafcioso

Rekomendowane odpowiedzi

Komfort ..... tu jest forum bmw a nie bujany fotel dziadka :lol: .

Jak sie ma bmw to nie ma lekko naprawy,drogo,problemy w aso,utrata wartości

hej

 

Wiesz co - nie chodzi o to, że muszę płacić za prostowanie felg. Problem w tym, że muszę pojechać do zakładu i stracić lekko godzinę na tę naprawę - gdyby felgi się prostowały w nocy bez mojego udziału, tylko kasa by z konta schodziła, to nie miałbym z tym problemów. Wszystko się rozbija o wartość dodaną i jej koszty - jeżeli zyskuję tyle, że auto troszkę lepiej wygląda i w pewnych ekstremalnych sytuacjach może mieć lepsze właściwości trakcyjne (śmię wątpić czy przy sportowym zawiasie, DD i DTC ma to większe znaczenie) kosztem prostowania felg dwa razy na sezon oraz wybijaniem plomb na każdej dziurce to mi się to średnio opłaca.

 

Kal

Podpisuje się pod kazdym słowem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zima 16-stki wzór 242

Ale na lato planuję 18 a albo 17 to jeszcze kwestia przemyślenia wzór 122 albo 123

Nie ma sensu na zimę zakładać większych prawie cały czas kola są brudne , błoto , sól

Dla mnie w zimie będzie liczyć się jazda tym samochodem na tył napęd a nie wygląd co prawda lubię mieć ładne auto ale w zimie idzie to na drugi plan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem tydzień temu - 245/40 R18 zimówki Dunlopa w Run Flat. Na Syberii nie mieszkam - także spokojnie oczekuję zimy. Na marginesie w pierwszy zwiastun tegorocznej zimy (zaskoczenie drogowców ale także i moje) miałem średnią przyjemność wracać z trasy około 500 km na oponach letnich o takim samym rozmiarze z bieżnikiem na tyle - przypominającym ten co jeździ na Robert Kubica na suchej nawierzchni. Odpowiednio zmniejszając prędkość jazdy, dostosowując ją do warunków atmosferycznych (biała nawierzchnia) bez większych przygód udało mi się dotrzeć do domu. Co za rozmiar Ci polecić . . . ilu kierowców - tyle otrzymasz rad - wybór należy do Ciebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.