Skocz do zawartości

320d m47 obroty ok 1500


qba_22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka słów wstępu:

320d z 2000 r. wymienione filtry wyczyszczone elektrozaworki, czujnik dołaldowania, egr.Wszystko piękienie a teraz problem:

ciepły silnik wrzucam 1 gaz i ok 1500 obr - chwila falowania obrotów (góra, dół) - i potem już zadnych objawów. na wyśzych biegach żadnych objawów przy tych obrotach nie ma. Auto żwawe fajnie jedzie wkręca się na obroty itp

Pojawia się tylko przy zatrzymanym aucie i ruszeniem z 1 biegu. czasem przy samym gazie bez biegu i ruszania też to zrobi ale bardzo rzadko. Objaw pojawia się czasami ale tylko na rozgrzanym silniku. W sumienie nie jest to takie dokuczliwe ale zastanawia co jest z autem

po zabiegach jak wyżej przez ok tydzień ani razu to się nie stało a teraz coraz częściej. czy to mogą być objawy uszkodzonego egr??

 

pozdr

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Myślę ze jest to kwestia przepływki. MOżesz sobie odłączyć przepływomierz i zoabacz czy się duś na niskich obrotach. Jak będzie normalnie się zachowywyał to przepływka.

 

Polecam wyłacznie kupować oryginał /np. Boscha/, tanie zamienniki nie zawsze są czytane przes komputer i problem pozostaje.

W AutoCzewsciWrobel.pl kupisz dobra przepływkę i niedrogo.

 

Pozdrawiam

fascynatabmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za diagnozy - dość jednoznaczne i niestety kosztowne;-)

Proszę o więej danych tego wkładu za 160 PLN pierburg. gdzie mogę to kupić?? końcówka mojej przepływki to 468 albo 486 nie pamiętam.

Wrzucę jeszcze odczyty z kompa. z tego co pamiętam to różnica była pomiędzy spodziewanym a otrzymaną masą powietrza czyli chyba rzeczywiście przepływka

 

pozdr

 

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sobie sprawdź http://www.realoem.com/bmw/ jaka ci podchodzi bo serie sie zmieniają nie trza odpinać żadnego akumulatora totalna bzdura , i programować też nie trza chyba że masz jakąś stara seria. Tylko przy okazji wykasuj sobie błąd starej ale jak tego nie zrobisz to też nic sie nie stanie. Ale tylko orginal BOSCH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam wydruki z DIS może wam coś to powie ale wydruki są z okresu zanim poczyściłem zaworki, egr wymieniłem filtry i wyczyściłem czujnik doładowania w dolocie.

BMW z 2000 r. ale przepływka 468 oprogramowanie D5 więc nie ma potrzeby adaptacji.

"motor auf 4100 lassen

messung beobachten:

sollwert luftmasse 550...690 mg/Hub

Zulassige Ladedruck-Abweichung: 50 mbar

 

Gemessen:

Luftmasse 399 mg/Hub

Ladedruck 1130 mbar

Ladedruck-Abweichung:-35 mbar

Drehzahl: 4621

 

drugie to:

messung im leerlauf beobachten

sollwert luftmasse 440..510 mg/Hub

 

gemessen

luftmasse 229 mg/Hub

drehzahl 832 1/min

 

jest tego jeszcze parę stron. czy możecie mi coś opisać? czy te wartosci są ok a jeśli nie to co nie tak (przepływak, turbo etc)

zdrówka

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to pomiar przy 4100 obrotow, drugie to pomiar na biegu jalowym. Wyglada ze w obu przypadkach wartosc pomiaru z przpelywki jest za niska.

A odlaczyles erg bo to chyba tescie tez pisalo zeby zrobic zanim sie zacznie pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Zapomniałem opisać rozwiązanie problemu ;-)

Otóż podczas sprawdzania wężyka do zaworu EGR zastanowiło mnie pewne "zgrubienie". Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się iż jakiś "tuner" wkręcił w ten wężyk uciętą śrubkę ;-)

Jej wyjęcie zdziałało cuda.

 

Jednak przy 2000 obrotów silnik ma "chwilę" zastanowienia jakby go przytykało. Może jakieś sugestie?

 

pozdrwiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.