Skocz do zawartości

cieknący szyberdach - troche inaczej


bigboykr

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim mnie ktoś zrypie to mówię, że przednie kanaliki mam przeczyszczone i drożne. Jak auto stoi prosto albo lekko z górki to w środku jest sucho. Jednak pozostawione pod górkę (czyli tył nizej) w czasie deszczu zapewnia mi basen w środku i mokrą podsufitkę.

Czy tam są jakieś kanaliki odpływowe od tyłu (słupki środkowe, tylne)? Woda mi wchodzi tak jakby w tą przestrzeń, w którą wsuwa się szyberdach a nastepnie moczy mi materoiał na szyberdachu i dalej całą podsufitkę.

Finalnie i tak będę ściagał i robił podsufitkę ale chciałbym ujarzmić te powodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba logiczne,ze z tyłu tez sa kanały odplywowe.Przeciez gdyby byly tylko z przodu i auto stalo by pod katem przodem do gory to zawsze w czasie deszczu bylaby masakra...

OK, dziękuję, że popierasz mój tok rozumowania. To precyzując moje pytanie: gdzie są kanały z tyłu, czy, zeby je przetkać muszę rozbierać konstrukcję szyberdachu albo podsufitkę? czy są tylko dwa kanały z przodu i dwa z tyłu czy jest ich więcej? Ktoś zna odpowiedź i może mi pomóc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E32 są 2 z przodu w rogach i 2 z tyłu -węże odprowadzające idą w tylnych słupkach tuż pod tapicerką-aby tam dotrzeć lepiej odkręc tylne rączki nad drzwiami,zciągnij "tapicerkę w narożnkach i zobaczysz węże -są wciśnięte na rurki od szyberdachu i zciśnięte fabrycznie"opaską"-zciągnąc łatwo,ale ząłożyć znów nie mogłem,więc w ruch poszły zwykłe opaski zaciskowe.

 

Do udrożnienia polecam linkę stalową np z Castoramy 1/2cm średnicy-twarda,a giętka

 

u mnie powódż spowodowała guma do żucia pewnie poprzedniego właściciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E32 są 2 z przodu w rogach i 2 z tyłu -węże odprowadzające idą w tylnych słupkach tuż pod tapicerką-aby tam dotrzeć lepiej odkręc tylne rączki nad drzwiami,zciągnij "tapicerkę w narożnkach i zobaczysz węże -są wciśnięte na rurki od szyberdachu i zciśnięte fabrycznie"opaską"-zciągnąc łatwo,ale ząłożyć znów nie mogłem,więc w ruch poszły zwykłe opaski zaciskowe.

 

Do udrożnienia polecam linkę stalową np z Castoramy 1/2cm średnicy-twarda,a giętka

 

u mnie powódż spowodowała guma do żucia pewnie poprzedniego właściciela...

i dziękuję ślicznie za konkrety :) auto w garażu, więc będe miął co robić. Możecie się powoli przygotowywac na kolejne pytania bo całe autko będzie powoli przywracane do stanu pierwotnego.

Dziś się okazało, że jakis tuman połozył instalację audio według własnego pomysłu bez jakiegokolwiek opisu co jest co. Podejrzewam, że cała jego twórczość wyleci. Niestety chyba nie znajdę własciwych kabli fabrycznych i będę kładł kable od nowa. W najblizsyzm czasie wymiana visko, miecza i elektrozaworów - przy tym ostatnim też mogą być pytania choć archiwum jest, na szczęście, bogate w informacje.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.