Skocz do zawartości

X5 3.0 d FL skrzynia automatyczna


paw1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)

Zdecydowałem się na BMW X5 3.0 d po FL rocznik 2005-2006. Po radach kolegów z forum AKP (Audi Klub Polska) wybór padł na BMW (w grze były min. Touareg, RRover i inne). Przestudiowałem serie X5 od a do z. Proszę o informacji na temat automatu, bo tylko taki wchodzi w rachubę. Wiem tylko, że po FL weszły nowe automaty sześciobiegowe. Czy zmieniło sie coś w kwestii awaryjności i czyje są te skrzynie. Z forum wiem o awaryjności skrzyń GM w połączeniu z 3.0 d. W moim aktualnym aucie przeszedłem mękę z naprawami automatu i chciałbym uniknąć takiej "przyjemności" w BMW stąd pytanie o ASB.

Dziękuję i pozdrawiam :wink:

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Własnie zakupiłem swoja trzecią Bmkę i właśnie padła mi srzynia automatyczna.Wczesniej czytałem o tym ze sa wadliwe ale powiedziałem sobie nie nie mozliwe w aucie za 90000 tys zł awarje bzdura .znalazłem autko w świetnym stanie z orginalna ksiazka itd.lecz nie stety skrzynia padła naprawa 5500tys zł

Pluje sobie w brode jestem zły na siebie bo kosztowało mnie autko kupe kasy a teraz naprawa gdybym słuchał wszystkich pewno nie kupił bym x5 tki.

:mad2: W serwisie powiedzieli ze roczniki od 2004 te właśnie z 6 stopniowa szkrzynią maja taką wade.pozdrawiam napewno zakup musisz przemyslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi wiadomo jakiego automatu unikać i na szczęście jast tam inna alternatywa w postaci "bezawaryjnego" automatu (Tiptronik). Nie ma za dużo info na temat awaryjności "nowej" 6-cio biegowj ASB w X5 3.0 D. Czy to też skrzynia GM o której pisano w negatywnym świetle, czy jest to skrzynia niemiecka (mam nadzieję, że nie LUK-a) ? Co do przebiegu to tyle - 150 tys. km - dawano pierwszym (200-2003/2004) najbardziej wadliwym multitronikom w Audi i to właśnie w TDI (nie wytrzymywały zbyt dużego Nm), ale po 2004 poradzili sobie i 7-mio biegowe są już OK.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W Audi wiadomo jakiego automatu unikać i na szczęście jast tam inna alternatywa w postaci "bezawaryjnego" automatu (Tiptronik). Nie ma za dużo info na temat awaryjności "nowej" 6-cio biegowj ASB w X5 3.0 D. Czy to też skrzynia GM o której pisano w negatywnym świetle, czy jest to skrzynia niemiecka (mam nadzieję, że nie LUK-a) ? Co do przebiegu to tyle - 150 tys. km - dawano pierwszym (200-2003/2004) najbardziej wadliwym multitronikom w Audi i to właśnie w TDI (nie wytrzymywały zbyt dużego Nm), ale po 2004 poradzili sobie i 7-mio biegowe są już OK.

pozdr.

 

 

Co do awaryjności to też nie wiem jak jest. Ale wiem napewno że po FL skrzynie były montowane firmy ZF.

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.