Skocz do zawartości

E60/E61 Szalejące lusterka


davidoffgold

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo w e91, lewe lusterko otwierało się do końca na maskę. Problem rozwiązany dzięki wskazówkom z posta niunia i oli. Dodatkowym ułatwieniem jest film, który znalazłem na youtube. Pełny film z rozbiórki i złożenia lusterka.



W moim przypadku wystarczyło zdjąć osłonę lusterka i wywiercić otworek wiertłem 2,5 mm jak na zdjęciu poniżej. Czas naprawy 10 min.

W otworze widać sprężynkę pod którą jest bolec. Zaaplikowałem WD40 i lusterko działa jak nowe.

25317fe33cbac172med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktoś próbował reanimować w e60 mechanizm składania lusterka :?: mój nie składa lusterka ale słychać że inicjuje ale bez skutku.

Czy wcześniej opisywana rurka fi12 zew. i fi8 wew. sprawdza się należycie :?:

Sprzedam łączniki stabilizatora do bmw e60 FEBI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam. Ja mam trochę nietypowy problem i nie znalazłem nic w google na ten temat.

Lusterko prawe samo się obniza jak włączę wsteczny, zmiana położenia suwaka nic nie daje. Dodatkowo sterowanie prawego lusterka nie działa wcale a lewego działa częściowo (prawo, góra, dół). Kiedy zmienie ustawienie lewego lusterka i wcisne przycisk na fotelu ten od pamięci to lusterka normalnie wracają do ustawienia zapisanego. Składanie lusterek z przycisku także działa normalnie. Ma ktoś może pojęcie gdzie zacząć szukać tej usterki?


Dodam jeszcze że sterowanie prawego lusterka nie działa wcale ale na wstecznym normalnie się obniża i potem wraca do swojego położenia więc mechanizm raczej sprawny jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam trochę nietypowy problem i nie znalazłem nic w google na ten temat.

Lusterko prawe samo się obniza jak włączę wsteczny, zmiana położenia suwaka nic nie daje. Dodatkowo sterowanie prawego lusterka nie działa wcale a lewego działa częściowo (prawo, góra, dół). Kiedy zmienie ustawienie lewego lusterka i wcisne przycisk na fotelu ten od pamięci to lusterka normalnie wracają do ustawienia zapisanego. Składanie lusterek z przycisku także działa normalnie. Ma ktoś może pojęcie gdzie zacząć szukać tej usterki?


Dodam jeszcze że sterowanie prawego lusterka nie działa wcale ale na wstecznym normalnie się obniża i potem wraca do swojego położenia więc mechanizm raczej sprawny jest

 

Panel w drzwiach na 99% załatw drugi na sprawdzenie podepnij i będzie wiadomo ale stawiam na niego


Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
Mam ten sam problem,próbowałem go ogarnąć bez rozbierania tapicerki ale się nie udało. Czy możliwe jest zaprogramowanie lusterek, żeby się nie składały? Wolę, żeby były na stałe niż lekko się przesuwały przy każdym odpaleniu samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem,próbowałem go ogarnąć bez rozbierania tapicerki ale się nie udało. Czy możliwe jest zaprogramowanie lusterek, żeby się nie składały? Wolę, żeby były na stałe niż lekko się przesuwały przy każdym odpaleniu samochodu.

Pewnie trzeba kodować, żeby zrobić aby działało zmieniasz na activ, to żeby nie działało musisz zmienić na nicht activ.


Złożenie/rozłożenie lusterek przy zamknięciu/otwarciu samochodu

KGM lub TMBT lub TMFT BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL - activ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.