Skocz do zawartości

Nowy zakup M5 E39 - pierwsze problemy, potrzebna pomoc.


Hocus

Rekomendowane odpowiedzi

ad. 2

najlepiej sprawdzić laptopem z INPA odczyt prędkości na poszczególnych kołach(podczas jazdy), może się okazać, że na którymś kole są skoki prędkości- ja tak miałem- okazało się że uszkodzony był pierścień od abs- na podstawie którego czujnik liczy impulsy.

pytanie: czy nie włącza ci się za wcześnie abs- np przy delikatnym hamowaniu?

 

Kolego a jak włącza się abs przy delikatnym hamowaniu to czym może to być spowodowane? Mam tak w innym aucie (mercedes sprinter) - czujnik jest ok.

 

 

no właśnie tym- uszkodzony pierścień abs w piaście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ad. 2

najlepiej sprawdzić laptopem z INPA odczyt prędkości na poszczególnych kołach(podczas jazdy), może się okazać, że na którymś kole są skoki prędkości- ja tak miałem- okazało się że uszkodzony był pierścień od abs- na podstawie którego czujnik liczy impulsy.

pytanie: czy nie włącza ci się za wcześnie abs- np przy delikatnym hamowaniu?

 

Nie, ABS reaguje poprawnie. Ostatnio, a propos tego problemu zauważyłem jeszcze jedno zachowanie. Dojeżdżam do ronda, wjeżdżam na nie (kierownica lekko w prawo), następnie poruszam się po nim (kierownica w lewo) i w tym momencie, nawet przy małej prędkości, DSC uruchamia się hamując i dość odczuwalny sposób, któreś z tylnych kół. Sytuacja ta powtarza się na rondzie za każdym razem. Sebos, wydaje mi się, że masz rację - bez komputera ani rusz.

 

Czy możecie polecić w Warszawie jakiś zakład, który potrafi obsłużyć to urządzenie. Czytałem posty "polecane warsztaty" ale pachnie tam komercją.

 

Z góry dzięki

 

Mi to wygląda na czujnik skrętu w przekładni kierowniczej. Ale pewności nie mam.

 

P.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.