Skocz do zawartości

eksploatacja X5 3.0D vs 3.5D


fungous

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie

 

przymierzam sie do zakupu nowej ub rocznej X5 z pewnoscia z dieslem.

zeby nie szalec za mocno z kasa na pierwszy ogien bralem pod uwage jedynie 3.0D ale ostatnio zwrocilem uwage ze roznica przy zakupie nie jest dosc znaczna porownujac z wersja biturbo.

 

pytanie zatem powstaje nastepujace, czy exploatacja wersji biturbo bedzie znacznie drozsza ? spalanie chyba takie samo lub moze i mniejsze.

ale z racji wiekszych osiagow pewnie zastosowana inne podzespoly, wiec wymiana klockow hamulcowych, olej itd.

jak to wyglada w praktyce ? czy ktos moze mi doradzic ? znajomy odradzal mi wersje biturbo twierdzac ze koszty mnie zjedza.

 

robie rocznie okolo 45tys a autkiem zamierzam pojezdzic przynajmnniej 5 lat.

 

z gory dzieki za wszelkie sugestie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje BMW 286KM pali ok.11-12 litrów,a jeżdzę dosyć dynamicznie,nie mam pojęcia ile pali wersja 235KM,wersja 3.0 biturbo jest naprawdę świetna,dynamika,trzymanie się drogi,praca skrzyni biegów,z serwisem nie mam pojęcia bo jeszcze nie byłem,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
witam wszystkich serdecznie

 

przymierzam sie do zakupu nowej ub rocznej X5 z pewnoscia z dieslem.

zeby nie szalec za mocno z kasa na pierwszy ogien bralem pod uwage jedynie 3.0D ale ostatnio zwrocilem uwage ze roznica przy zakupie nie jest dosc znaczna porownujac z wersja biturbo.

 

pytanie zatem powstaje nastepujace, czy exploatacja wersji biturbo bedzie znacznie drozsza ? spalanie chyba takie samo lub moze i mniejsze.

ale z racji wiekszych osiagow pewnie zastosowana inne podzespoly, wiec wymiana klockow hamulcowych, olej itd.

jak to wyglada w praktyce ? czy ktos moze mi doradzic ? znajomy odradzal mi wersje biturbo twierdzac ze koszty mnie zjedza.

 

robie rocznie okolo 45tys a autkiem zamierzam pojezdzic przynajmnniej 5 lat.

 

z gory dzieki za wszelkie sugestie !

 

Z calym szacunkiem, ale spalanie biturbo jest 2-3 litra wyzsze w przypadku 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam zamiar zakupić nowe BMW X5 3.0D ale zastanawiam się nad opcją pakietu sportowego. Czy w polskich warunkach utwardzone zawieszenie się sprawdza, czy też zdecydowanie ogranicza komfort jazdy? Moja żona ma w tej chwili BMW 120d z pakietem sportowym i momentami jazda po polskich dziurach robi się mało komfortowa. Czy poziom resorowania X5 z pakietem sportowym można porównać z taką 1-ynką?

 

Drugie pytanie dotyczy standardowych foteli w BMW X5. Spotkałem się z uwagami, że są niewygodne i bardzo słabo się sprawdzają (brak trzymania bocznego) na polskich drogach z koleinami. Czy tak jest w rzeczywistości?

 

Z góry dziękuję za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.