Skocz do zawartości

dziwne stukanie i cos jeszcze


trybit

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupilem E36 318ti M44 - autkiem jeszcze nie jezdze, bo wciaz czekam na blachy, ale podczas odstawiania go na praking, na wolnych obrotach slychac dziwne stukanie (cos jakby w okolicy drzwi, pod spodem). Nie bardzo mam pojecie, jaka moze byc tego przyczyna, wiec jesli ktos ma jakies pomysly, to prosze o odzew.

Druga sprawa - po odkreceniu korka oleju (tak, juz stad wyczytalem, zeby tego nei robic na jalowym) i dodaniu gazu, wicher dmie od srodka i packa olejem na reke - czy to wynika tylko z samego faktu odkrecenia korka, czy moze silnik ma juz jakies nieszczelnosci przedmuchy.

 

Dodam tylko, ze auto ma przejechane 196 tys. km

 

Zapytuje, bo jestem kompletnie zielony jesli chodzi o mechanike (no ok, turbiny umiem regenerowac :P)

Z gory dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zajrzyj pod spód auta i pooglądaj i posłuchaj.

Po drugie to korek jest po to aby oleju dolać i ten olej nie uciekał,no jak ma nie parskać na rękę jak musi(no podciśnienie go wyrzuca) :roll:

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to stukanie jest głośne, regularne? Mam takie samo auto z takim samym silnikiem i myślałem że to może zaworek jakiś czy coś tak puka sobie, znalazłem jednak na forum że to od innego elementu pod maską (teraz nie znajdę tych zdjęć i nie bardzo pamiętam co to było) ale w każdym bądź razie nic to nie szkodzi i ma sobie pukać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak rytmiczne - no to ty radia nie potrzebujesz :mrgreen: !!! Nie no żarcik , spójrz pod spód i obejrzyj dokładnie cał wydech od kolektorów, bo może na wolnych bić , albo jakaś blacha itd. No bo jak w silniczku nic nie dzieje sie no to musi być coś jakas błachoskta raczej !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
no i racja! kawalek blachy przy katalizatorze byl luzny - trzebabyloprzyspawac eleganco - teraz juz jest ok :)

Mówisz o tej obudowie katalizatora tak? Ona jest stalowa? Ktoś pisał że aluminium i ciężko pospawać a ja sam już nie pamiętam z czego to zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.