Skocz do zawartości

Wymiana olej filtry itd


jacekmury1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie szukałes ale wybaczamy. Jestes pewny kartki? ksiazki serwispwej? jak tak to za 4 tys wymien. Jak nie to wymien juz- a to co widzisz po przekreceniu kluczyka kilkoma ruchami trzpienia w zegaracg sie resetuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja wiem ze podaja takie ilosci km ale wiekszosc nie zwraca uwagi na to i zmieniaja co 15 tys dla lepszej ochrony silonika, wiadomo ze malo kto kupuje filtry w ASO a zamienniki przewaznie sa gorszej jakosci i bezpieczniej wymienic co 15 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego jesli jesten nowym włascicielem samochodu do radziłbym od razu wymienic olej i wszystkie filtry. Potem ustawia Ci oil servis i tego sie trzymaj

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o olej to ja polecam Castrol Edge 0W40 i wymieniaj olej max co 15tys i nie wierz w to ci wczejsnie pisali koledzy bo jesli ktos jest na tyle odwazny zeby zmieniac olej co 30tys to serdecznie gratuluje :mad2: - kazdy kto sie minimalnie orientuje w tym temacie to ci powie ze w dieslu olej zmienia sie co 15tys a ja z nam takich co zmieniaja nawet co 10tys a mozesz na tym tylko zyskac

Co do filtrów do z doswiadczenia moge ci doradzic filtr paliwa i oleju tylko ASO BMW dlaczego?? po pierwsze nie sa drogie bo kosztuja po czterdziesci pare zlotych wiec mysle ze raz na jakis czas to nie jest straszna kwota a po drugie zawsze jak kupowalem zamiennik w roznych sklepach motoryzacyjnych to dawali mi zły - roznia sie drobnymi szczegółami ale juz nie pasuja wiecej stracisz wiecej kasy na benzyne zeby je oddac niz zarobisz na zamienniku po roznica na tych filtrach to ok 10zl na sztuce

filtr kabinowy i powietrza a ASO sa juz drogie i lepiej oplacaja sie zamienniki a filtry zmieniam zawsze z olejem czyli co 15tys - wszystkie

 

pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie po coś ta inspekcja jest i można się jej trzymać, wiadomo, że w przypadku dużego przebiegu auta można te okresy skrócić, myślę że 15 000 km jet ok. Zalezy to też jaki olej lejesz long life czy nie.

Co 10 tyś to można zmieniać jeżeli robisz mało km rocznie, bo po co kupować diesla żeby co chwila zmieniać olej. Ja leje oryginalny olej z butelki BMW long life, filtry MANNa i nie czekam do wyzerowania inspekcji ... swoją drogą gdybym trzymał się inspekcji to robiłbym grubo ponad 30 tyś od wymiany do wymiany

pzdr

Szczęśliwy posiadacz pierwszej swojej beemki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wymianami oleju i filtrów wg inspekcji lub własnego uznania dla aut z silnikami diesla niektórzy eksperci zalecają również wymianę filtru paliwa dwa razy w roku. Argumentują to paliwem letnim i zimowym.

pzdr

Szczęśliwy posiadacz pierwszej swojej beemki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.