Skocz do zawartości

problem z obiegiem plynu chlodniczego w e32 730


artur10

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam wielki problem po wizycie u mechanika ze sprzeglem zaczelo mi wyswietlac brak plynu chlodzocego wiec dolalem wody potem znowu i znpowu i tak do chwili az komputer zasygnalizowal wraz z rosnoco temperaturo ze autko ma juz za goronco wiec znalazlem wyciek usunolem i dolalem wody jednak boje sie jezdzic gdyz przewud dochodzocy do chlodnicy jest gorocy jak cholera a ten na dole odplyw jest zimny boje sie jezdzic by nieprzegzac silnika prosze pomuzcie bo niewiem o co w tym chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy wlać płynu. Trzeba jeszcze układ odpowietrzyć. Odkręcasz śrubkę odpowietrznika i korek zbiorniczka przy włączonym silniku naciskaj gumowe przewody, tak żeby płun się nie wylewał ze zbiorniczka. Otworem odpowietrzającym powinny lecieć pęcherzyki powietrza. Mozesz tez trochę przegazować autko i zrobić to ponownie. Więcej o prawidłowym odpowietrzaniu znajdziesz na forum. Było już wiele razy.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem juz tak . Odkręcałem śrubkę odpwietrznika i woda pryskała z niej . Juz bez powietrza . Woda jest wszedzie . A mimo to to obigu niema gdyz dopływ sie grzeje a odpływ jest zimny :( Niewiem czy tak ma być czy czasem nieprzegrzeje silnika . ? A przy odpaleniu jak juz dopływ jest goracy i ja wyłończę woda aż bulgocze w zbiorniczku > :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu masz problem z pompą wody. Sprawdzaleś to? U mnie gdy padła oryginalna - ta z metalowym wirnikiem słychać było delikatny, metaliczny dźwięk. W czasie jazdy nic się nie grzało. Ale jak się zatrzymałem np na stacji benzynowej to zaraz wywalało mi płyn w zasadzie nie wiadomo którędy. Po zmianie pompy + wiskozy wszystko działa tak jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższa chwile tzn ile? sekunda? dwie? trzy? dwadzieścia?

 

Jaki masz poziom oleju? Z dnia na dzień tak się zdarzyło? Na zimnym i na ciepłym silniku zawsze masz tak samo?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzieki za porady bo dajo wiele dzis znuw ta kontrolka oleju swiecila ale bylem w trasie zatrrzymalem samochud i sprawdzilem poziom oleju poziom byl w jak najlepszym porzodku wiec z uwagi na to ze bylem troche daleko od domu postanowilem jechac zrobilem tak ponad 200km lekcewazoc wszystko nawet komunikaty komputera po dojezdzie do domu kontrolka znuw zaczela gasnoc i zapalac raz na wolnych raz na szybkich obrotach bez sensu ja nic z tego nie rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam hehe moze uwazacie mnie za idjote albo powiecie ze to nie mozliwe ale problem z kontrolko oleju i informacjami komputera zniknol sam tak poprostu wsiadlem dzis w niunie i nic nie swieci nic nie tita problem sam z niknol dalej moge se smigac na spokojnie dzieki za porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.