Skocz do zawartości

E46 320D M47 163KM drgania??


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem sie was poradzic co moze byc przyczyna drgan auta tzn stojac na swiatlach (automat) cale auto wpada w drgania sa one odczuwalne w calej kabinie co moze byc ich przyczyna??

 

nie dawno mechanik stwierdzil ze posuszki pod silnikem sa ok a pod skrzynia sa nowe maja moze 10 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być wiele, koło dwumasowe, przepływomierz, lub lejący któryś wtrysk.

 

zacznij od diagnozy komputerowej, skoro sprawdzałeś juz pod względem mechanicznych, poduszki, mocowania.

 

z drugiej strony by poduszki były faktycznie wyrobione, to przebieg musiałby być przeogromny, kumpel ma 200 tyś ( oryginał przebieg ) na blacie w E46 '2005 i na jalowym zero wibracji.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałem sie was poradzic co moze byc przyczyna drgan auta tzn stojac na swiatlach (automat) cale auto wpada w drgania sa one odczuwalne w calej kabinie co moze byc ich przyczyna??

 

nie dawno mechanik stwierdzil ze posuszki pod silnikem sa ok a pod skrzynia sa nowe maja moze 10 tys km

 

 

Mechanik na oko nic nie stwierdzi. Trzeba je wyjąć i zobaczyć czy nie popękane a olej dawno nie wyleciał.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam dokładnie ten sam problem w 330XD taką kupiłem i jest to dla mnie magicznie dziwne a najlepsze że dla mechaników też :D .

Wymieniłem wtryski (wszystkie) silnik chodzi ładnie (tak twierdzą mechanicy)zmieniłem tłumnik drgań i zostały jeszcze poduszki 450zł każda a podobno są w stanie idealnym .

Może miał ktoś przejścia z tymi drganiami i podzieli się informacjami bo wyczerpują mi się serwisy BMW.nikt nic nie wie a najgorsze że niektórzy mówili wszystko jest OK i tak ma być .No przecież Hans z niemieckiego salonu w trzęsącej się bryce nie wyjechał .

A tak na marginesie to mam wrażenie że w serwisach to najchętniej wymienialiby w całości proste elementy samochodów i po sprawie (pierwsza BM-ka i taki zonk)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki jak kupujesz to tylko Corteco ponieważ oni mają patent na poduszki hydrauliczne i nawet jeśli kupisz Febi to dostaniesz Corteco w opakowaniu Febi....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerobiony wzdłuż i wszerz. Na zimnym silniku powinno drgać jak cholera i w miare nagrzewania słabnąć. Przy gaszeniu silnik bardzo się rusza, razem z pukajacym dzwiekiem. Ogladanie poduszek z zewnatrz nic nie daje. Moje wygladały normalnie a były w dwóch cześciach każda. WYmieniać !!!

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

 

No, temat może i przerobiony (szukałem i czytałem )ale u mnie drgania na zimnym i na ciepłym silniku są takie same a jak gaszę silnik to nie mam tych objawów co u Ciebie(Nie zatrzęsie mocno i nie stuka nic . zastanawiam się czy

oprócz poduszek jest jeszcze coś .Może katalizator ?

 

krisma84 odezwij się jak już uda Ci się coś zrobić z tymi drganiami .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.