Skocz do zawartości

Kontrolka akumulatora ???


tomaszek_cz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie .Kolejny problem jaki wyskoczył to palaca sie kontrolka aku na wolnych obrotach (np.na światłach jak stojena skrzyżowaniu ) kiedy wrzucam luz podczas jazdy ...

zaznaczam że pasek sprawdzałem i jest ok czyli dobrze naciągnięty ...

Kolega powiedział mi że jakaś dioda na regulatorze napięcvia jest walnięta ?? hmmm czy może to być to , czy moge to sam wymienić ? i gdzie to kupię bo jeśli dioda to przecież samemu też można to wlutować ..?? proszę o poradę czy mogę narazie tak jeździć i ewentualnie gdzie najlepiej dać do zrobienia w Częstochowie do warsztatu ...bo zima się zbliża i bedzie ostro bez prądu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie alternatora w M40 to prosta sprawa. Zaledwie dwie śruby które są na wierzchu. Jednak aby wymienić regulator napięcia nie trzeba wyjmowac alternatora. Można poprostu odkręcic tylnią osłone alternatora i przewody elektyczne bez wyjmowania całego alternatora. A regulator napięcia jest w całości ze szczotkami więc można powiedziec że wymiana regulatora napięcia to jak wymiana prawie połowy alternatora. Robota prosta i przyjemna tak jak napisałem wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko odłączyć aku. Ja kiedyś chciałem sobie posłuchać radyjka przy wymianie (a co, nie dam rady? Jak nie dam, jak dam ;) ), więc nie odłączyłem aku i jak się zdziwiłem kiedy przewód z masy spadł mi na dodatni podłączony już do regulatora. Ładnie zaiskrzyło a regulator po tygodniu był znowu do wymiany. :duh: Dobrze, że tylko regulator. :mrgreen: Także nie wyjdź z tego przekonania co ja. Moja trójeczka mnie pokarała za pychę. ;) :duh: :mrgreen: Ależ byłem :zlosc: na samego siebie.

Robota prosta i przyjemna

A tak to zgadzam się z Gracus7-em. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.